COVID-19: zmarło 31 mieszkańców powiatu

14 kwietnia 2021 19:59:52

  716 mieszkańców powiatu przebywa w izolacji domowej, ponad 80 jest hospitalizowanych, 1622 znajduje się w kwarantannie – tak na dzień dzisiejszy wyglądają podstawowe dane, jeśli chodzi o rozwój pandemii koronawirusa w powiecie wadowickim.

  

COVID-19: zmarło 31 mieszkańców powiatu

  Niestety, tylko w ostatnich 13 dniach na COVID-19 zmarło 31 mieszkańców naszego regionu (u części osób była to jedyna przyczyna, u innych COVID-19 współistniał z innymi schorzeniami).

   

  W wadowickim szpitalu przebywa obecnie 86 pacjentów zakażonych koronawirusem. To o kilkanaście osób mniej niż kilka dni temu. Te i inne dane przekazano podczas dzisiejszej wideokonferencji starosty Eugeniusza Kurdasa oraz pracowników starostwa z przedstawicielami wadowickiego Sanepidu, szpitala, policji i straży pożarnej.

   

  Dla tych, którzy pragną zaszczepić się, dobra wiadomość jest taka, że wszystkie punkty szczepień powszechnych dotąd zgłoszone przez starostwo powiatowe (po rozmowach z włodarzami gmin) zostały zatwierdzone przez NFZ. Tak więc w naszym powiecie będą co najmniej trzy punkty tzw. szczepień masowych/powszechnych: w ZZOZ w Wadowicach, w Wadowickim Centrum Kultury oraz na sali sportowej przy Zespole Szkół Nr 1 w Kalwarii Zebrzydowskiej.

  Oczywiście - tak jak obecnie - będzie można szczepić się w kilkunastu innych punktach w powiecie.

 Źródło: Powiat Wadowicki

Udostępnij na FacebookUdostępnij na Google+Udostępnij na Twitter

Dodaj komentarz

Pamiętaj! W internecie nie jesteś anonimowy.


Odśwież obrazek.

Przepisz tekst z obrazka

Komentarze

Redakcja serwisu Powiatlive.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczone pod artykułami i nie utożsamia się z ich treścią. 

    Ostanio dodane