COVID-19: zmarło 31 mieszkańców powiatu

14 kwietnia 2021 19:59:52

716 mieszkańców powiatu przebywa w izolacji domowej, ponad 80 jest hospitalizowanych, 1622 znajduje się w kwarantannie – tak na dzień dzisiejszy wyglądają podstawowe dane, jeśli chodzi o rozwój pandemii koronawirusa w powiecie wadowickim.

COVID-19: zmarło 31 mieszkańców powiatu

Niestety, tylko w ostatnich 13 dniach na COVID-19 zmarło 31 mieszkańców naszego regionu (u części osób była to jedyna przyczyna, u innych COVID-19 współistniał z innymi schorzeniami).

W wadowickim szpitalu przebywa obecnie 86 pacjentów zakażonych koronawirusem. To o kilkanaście osób mniej niż kilka dni temu. Te i inne dane przekazano podczas dzisiejszej wideokonferencji starosty Eugeniusza Kurdasa oraz pracowników starostwa z przedstawicielami wadowickiego Sanepidu, szpitala, policji i straży pożarnej.

Dla tych, którzy pragną zaszczepić się, dobra wiadomość jest taka, że wszystkie punkty szczepień powszechnych dotąd zgłoszone przez starostwo powiatowe (po rozmowach z włodarzami gmin) zostały zatwierdzone przez NFZ. Tak więc w naszym powiecie będą co najmniej trzy punkty tzw. szczepień masowych/powszechnych: w ZZOZ w Wadowicach, w Wadowickim Centrum Kultury oraz na sali sportowej przy Zespole Szkół Nr 1 w Kalwarii Zebrzydowskiej.

Oczywiście - tak jak obecnie - będzie można szczepić się w kilkunastu innych punktach w powiecie.

Źródło: Powiat Wadowicki