Będą masowe punkty szczepień

13 kwietnia 2021 18:28:20

W Wadowicach i Kalwarii Zebrzydowskiej powstaną punkty masowych szczepień przeciwko Covid-19.

Będą masowe punkty szczepień

O liczbie i lokalizacji punktów masowych szczepień przeciwko COVID-19 rozmawiali dzisiaj samorządowcy podczas videokonferencji z Wojewodą Małopolskim Łukaszem Kmitą oraz przedstawicielami Małopolskiego Oddziału Wojewódzkiego NFZ.

Oprócz osiemnastu funkcjonujących do tej pory punktów mieszkańcy powiatu wadowickiego będą mogli się też szczepić w Zespole Zakładów Opieki Zdrowotnej w Wadowicach. Poza ZZOZ szczepienia będzie realizował także Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej w Kalwarii Zebrzydowskiej i być może – Specjalistyczne Gabinety Lekarskie Neurocentrum Wadowice. Decyzje o tym, czy będą to dwa czy trzy nowe podmioty zapadną w najbliższych dniach.

Masowe szczepienia rozpoczną się końcem kwietnia.