Dziękczynienie w 40 rocznicę zamachu i cudownego ocalenia

9 maja 2021 09:42:02

W 40 rocznicę zamachu na Ojca Świętego Jana Pawła II i cudowne ocalenie Jego życia, w kościele wotywnym pw. św. Piotra Apostoła w Wadowicach odbędzie się koncert "Modlę się i przebaczam". Wcześniej w Sanktuarium św. Jana Pawła II w Krakowie zostanie odprawiona Msza św. Dziękczynna.

Dziękczynienie w 40 rocznicę zamachu i cudownego ocalenia

13 maja 2021 roku minie dokładnie 40 lat od zamachu na Jana Pawła II. Pragnąc dziękować Opatrzności za ocalenie życia Ojca Świętego Archidiecezja Krakowska, Telewizja Polska S.A. oraz Muzeum Dom Rodzinny Ojca Świętego Jana Pawła II w Wadowicach serdecznie zapraszają na uroczystości dziękczynne.

Środa, 13 maja 1981 roku miał być kolejnym, intensywnym dniem pontyfikatu Jana Pawła II. Nic nie zwiastowało dramatycznych wydarzeń, które rozegrały się po godzinie 17-tej na Placu św. Piotra. 23-letni Mehmet Ali Agca oddał dwa strzały w stronę Papieża. Ciężko ranny Jan Paweł II natychmiast został przewieziony do Polikliniki Gemelli, gdzie lekarze rozpoczęli walkę o życie. Sam Ojciec Święty po raz kolejny zawierzył siebie Maryi i przebaczył bratu, który do niego strzelał.

Uroczystości dziękczynne rozpocznie Msza Święta z Sanktuarium św. Jana Pawła II w Krakowie, której przewodniczył będzie Metropolita Krakowski JE. ks. abp. Marek Jędraszewski. Transmisja będzie miała miejsce w TVP 3 o godzinie 17:00.

"Miłujcie waszych nieprzyjaciół; dobrze czyńcie tym, którzy was nienawidzą; błogosławcie tym, którzy was przeklinają i módlcie się za tych, którzy was oczerniają" - tymi słowami o 20.15 w TVP1 rozpocznie się transmisja na żywo z kościoła wotywnego pw. Św. Piotra Apostoła w Wadowicach.

Wydarzenie "Modlę się i przebaczam", będzie hołdem wdzięczności za pontyfikat i ocalenie życia Ojca Świętego. Wezmą w nim udział: Eleni, Piotr Cugowski, Tomasz Szczepanik, Sebastian Karpiel - Bułecka, Olga Szomańska, Alicja Szemplińska, Dariusz Malejonek "Maleo", Kamil Czeszel z towarzyszeniem Chóru Filharmonii im. Karola Szymanowskiego w Krakowie. Wydarzenie poprowadzi Tomasz Wolny.

FOTO: Ekspozycja w Domu Rodzinnym św. Jana Pawła II zawierajaca pistolet (na pierwszym zdjeciu), z którego Mehmet Ali Agca strzelał do Ojca Świętego Jana Pawła II.