Posprzątali tereny nad Wieprzówką

8 maja 2021 19:38:26
Posprzątali tereny nad Wieprzówką

  W Andrychowie i okolicy przeprowadzono akcję sprzątania terenów wzdłuż rzeki Wieprzówki. Kilkadziesiąt osób, przy wsparciu andrychowskiego samorządu dokładnie oczyściło teren ze śmieci, odpadów, opon, starych mebli... i wielu innych przedmiotów, które nigdy nie powinna się tam znaleźć.

  Tereny nad Wieprzówką, to dla wielu mieszkańców Andrychowa ulubione miejsce rekreacji. Ludzie chętnie spacerują dróżkami wiodącymi wzdłuż potoku i wypoczywają na jego brzegach. Niestety, nie brak wśród nich osób, które za nic sobie mają piękno przyrody oraz ochronę środowiska. Za ich sprawą nad Wieprzówką więcej jest śmieci niż drzew i krzewów. Po sobotniej akcjo to się zmieniło.

- Bardzo, bardzo dziękuję Wszystkim za udział w sprzątaniu rzeki Wieprzówki  Największe podziękowania dla dzieci ze szkoły nr 2 z klasy 6c i 5b pod opieką pani Alicja Simoni-Kramarz a także dla dzieci które przyszły ze swoimi rodzicami . Dziękuję moim kolegom Jacek Bury i Wojciech Bloch , z którymi wspólnie udało nam się zorganizować akcję sprzątania oraz mieszkańcom naszego miasta, którzy nie przechodzą obojętnie wobec problemu który nas dotyka, którzy chcą aby było pięknie dookoła nas . Dziękuję panom burmistrzom Tomasz Żak i Wojciech Polak za udział i pomoc w organizacji.Bardzo dziękuję za owoce z hurtowni pana Mizera Piotr Mizera za wodę z PSS Społem i za pyszne drożdżówki z piekarni Wizan . Dziękuję również za drobne upominki dla dzieci od MOSKiT w Andrychowie i od Centrum Kultury. Dziękuję moim kolegom z Rady i pani Agnieszce Gierszewskiej za udział. Głęboko wierzę w to że część społeczeństwa się opamięta i zrozumie że taka degradacja środowiska prowadzi nas do samounicestwienia - napisała na swym fanpage’u Ewa Wątroba, radna Rady Miejskiej w Andrychowie.

Fot. facebook/Ewa Wątroba

 

Udostępnij na FacebookUdostępnij na Google+Udostępnij na Twitter

Dodaj komentarz

Pamiętaj! W internecie nie jesteś anonimowy.


Odśwież obrazek.

Przepisz tekst z obrazka

Komentarze

Redakcja serwisu Powiatlive.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczone pod artykułami i nie utożsamia się z ich treścią. 

    Ostanio dodane