W Wadowicach i Stryszowie powstaną Kluby Senior+

6 maja 2021 17:33:39

  To świetna wiadomość dla samotnych starszych osób, którym brakuje towarzystwa i ciekawej oferty kulturalno-rekreacyjnej, adresowanej specjalnie do nich. W Klubach Senior+ tacy ludzie mają szansę odzyskać radość istnienia. Zaczną czuć się potrzebni innym, znajdą zajęcie, a może nawet odkryją w sobie nowe pasje. 

  

W Wadowicach i Stryszowie powstaną Kluby Senior+

  Mąż od lat nie żyje, dzieci już dawno opuściły rodzinne gniazdo i zamieszkały w innych miejscowościach czy nawet krajach – w takiej sytuacji jest wiele emerytek w powiecie wadowickim. Niegdyś zajęte od rana do wieczora, wciąż narzekające na brak czasu, teraz nie wiedzą, co zrobić z jego nadmiarem. Większość spędzają w czterech ścianach mieszkania, wychodząc tylko do kościoła i sklepu, czasem również do lekarza. Niekiedy jedyny ludzki głos, który mają szansę usłyszeć w ciągu całego dnia, to ten z głośników telewizora lub radia... Również wielu starszych mężczyzn zmaga się z takim samym problemem.

  

  W niektórych gminach powiatu wadowickiego działają już placówki, w których seniorzy mogą cieszyć się towarzystwem innych osób w zbliżonym wieku i rozwijać swoje pasje. A niebawem powstaną kolejne. Gminy Wadowice i Stryszów pozyskały dofinansowanie z rządowego programu Senior+ na utworzenie klubów dla nieaktywnych zawodowo mieszkańców w wielu od 60 lat w górę. Będą to miejsca, które przyczynią się do aktywizacji tych osób, zapewniając im bogatą ofertę różnorodnych zajęć.

  

  Jeden z takich Klubów Senior+ powstanie w Wadowicach, w budynku przy ul. Mickiewicza 19. - Póki co pomieszczenia, w których ma się on znajdować, wyglądają nieciekawie, jednak z końcem roku będą już wyremontowane, wyposażone i przystosowane do nowej funkcji – zapewnia burmistrz miasta Bartosz Kaliński. Gmina Wadowice dostanie na utworzenie i wyposażenie tego klubu prawie 156 tys. zł.

  

  Jeszcze większą kwotę udało się wywalczyć na ten sam cel gminie Stryszów. Otrzyma ona 200 tys. zł. Utworzony dzięki tej dotacji Klub Senior+ będzie się znajdował w sąsiedztwie stadionu LKS Chełm w Stryszowie. Docelowo ma tam powstać miejsce, w którym coś dla siebie znajdą nie tylko dziadkowie, ale i wnuczęta. Seniorzy będą mieć swój klub, a dzieci i młodzież plac zabaw oraz skatepark. (eł)

  

  

Foto: Edyta Łepkowska

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Udostępnij na FacebookUdostępnij na Google+Udostępnij na Twitter

Dodaj komentarz

Pamiętaj! W internecie nie jesteś anonimowy.


Odśwież obrazek.

Przepisz tekst z obrazka

Komentarze

Redakcja serwisu Powiatlive.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczone pod artykułami i nie utożsamia się z ich treścią. 

    Ostanio dodane