15-latek podpalił się w Mucharzu

4 maja 2021 21:01:47

  Dramat w Mucharzu. 15-latek oblał się substancją ropopochodną i podpalił. Na ratunek pospieszyli strażacy ochotnicy z Mucharza oraz zawodowi z Wadowic i Suchej Beskidzkiej.

15-latek podpalił się w Mucharzu

  Prawdopodobnie była to próba samobójcza. W Mucharzu 4 maja br. 15-letni chłopiec oblał się substancją ropopochodną (prawdopodobnie benzyną) i podpalił. W tym tragicznym zdarzeniu nie uczestniczyły osoby trzecie.

  Dzięki szybkiej akcji ratunkowej miejscowych strażaków z OSP Mucharz oraz jednostek straży zawodowej z JRG Wadowice i JRG Sucha Beskidzka, a także Zespołowi Ratownictwa Medycznego, chłopakowi uratowano życie.

  Nastolatek żywy, przytomny, ale w ciężkim stanie (oparzenia na ponad 50% powierzchni ciała) został przetransportowany Lotniczym Pogotowiem Ratunkowym do szpitala w Krakowie.

  Nie znane są przyczyny tego desperackiego czynu 15-latka. Funkcjonariusze policji z Komendy Powiatowej Policji w Wadowicach wyjaśniają okoliczności tego tragicznego zdarzenia.

FOTO: OSP Mucharz

Udostępnij na FacebookUdostępnij na Google+Udostępnij na Twitter

Dodaj komentarz

Pamiętaj! W internecie nie jesteś anonimowy.


Odśwież obrazek.

Przepisz tekst z obrazka

Komentarze

Redakcja serwisu Powiatlive.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczone pod artykułami i nie utożsamia się z ich treścią. 

    Ostanio dodane