Na co umiera najwięcej mieszkańców powiatu?

4 maja 2021 11:22:11

  Na internetowej stronie www.polskawliczbach.pl można znaleźć ciekawe dane dotyczące miast w Polsce. Na przykład informacje, w których z nich odsetek singli i rozwodników jest największy, gdzie żyją najstarsze osoby w kraju, lub gdzie jest najwięcej przestępców na 1000 mieszkańców. Miasta z naszego powiatu są wysoko w tylko jednym z rankingów.

  

Na co umiera najwięcej mieszkańców powiatu?

  Zestawienia dostępne na portalu www.polskawliczbach.pl zostały przygotowane w oparciu o dane GUS z roku 2019 lub 2018. Twórcy rankingów interesowali się wieloma dziedzinami życia. Wskazali na przykład miasta, które najszybciej się wyludniają, mają największe bezrobocie, największą liczbę małżeństw i osób samotnych, największy przyrost naturalny etc. Wadowice, Andrychów i Kalwaria Zebrzydowska wypadają na tle innych miast bardzo przeciętnie. W prawie żadnej dziedzinie nie są „naj”. Tylko w jednej znalazły się na dość wysokich pozycjach.

  

  Jak się okazuje, miasta naszego powiatu zaliczają się do takich, gdzie największa ilość zgonów spowodowanych jest chorobami układu krążenia. Andrychów znalazł się w tym rankingu na 33 miejscu wśród miast z całego kraju. Kalwaria Zebrzydowska i Wadowice uplasowały się na kolejnych dwóch pozycjach. Ale w zasadzie można przyjąć, że wszystkie trzy miasta zajmują ex aequo tę samą lokatę, bowiem odsetek zgonów spowodowanych chorobami układu krążenia jest w nich jednakowy. Wynosi 51,1 %. A przynajmniej tak było w roku 2018, z którego pochodzą dane w zestawieniu. Wszystkie rankingi dostępne są tutaj. (eł)

  

  

Foto: Edyta Łepkowska (Andrychów nocą)

 

Udostępnij na FacebookUdostępnij na Google+Udostępnij na Twitter

Dodaj komentarz

Pamiętaj! W internecie nie jesteś anonimowy.


Odśwież obrazek.

Przepisz tekst z obrazka

Komentarze

Redakcja serwisu Powiatlive.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczone pod artykułami i nie utożsamia się z ich treścią. 

    Ostanio dodane