Donice niezgody w Lanckoronie

29 kwietnia 2021 09:51:41

  Miały być ukwiecone donice na lanckorońskim Rynku, a potraktowane zostały jak rury kanalizacyjne. - Ktoś złożył donos do konserwatora - powiedział w mediach wójt gminy Lanckorona Tadeusz Łopata, który poczuł się zastraszony przez konserwatora i donice z Rynku usunął.

  

Donice niezgody w Lanckoronie

  Usunięciem betonowych donic z Rynku w Lanckoronie zakończył się kilkudniowy spór o wizerunek zabytkowego centrum Lanckorony.

  

  Decyzją władz samorządowych na Rynku w Lanckoronie postawionych zostało kilka donic betonowych, które same w sobie przypominały faktycznie kanalizacyjne rury.

  To nie spodobało się części mieszkańców Lanckorony, której wizerunek znamy z bardziej romantycznej strony. Co prawda, wójt gminy Lanckorona tłumaczył, że donice będą wypełnione kwiatami, a więc będzie pięknie i kolorowo, jeszcze przed długim majowym weekendem, ale finału prac się nie doczekał.

  

  Na wskutek interwencji Małopolskiego Konserwatora Zabytków oraz pod naporem opinii publicznej, wójt gminy donice z Rynku wywiózł.

- Pani konserwator zabytków mnie zastraszyła, że musimy mieć projekt aranżacji na donice, w przeciwnym razie przyjedzie komisja i nas ukarze - powiedział w mediach wójt Tadeusz Łopata.

   

  Pomysł lanckorońskich urzędników może był i dobry, wszak kwiatów  nigdy za dużo, jednak jego wykonanie już takie dobre nie było, czego efektem jest całkowite fiasko realizacji tych zamierzeń.

   

FOTO: Dobra Gmina Lanckorona

Udostępnij na FacebookUdostępnij na Google+Udostępnij na Twitter

Dodaj komentarz

Pamiętaj! W internecie nie jesteś anonimowy.


Odśwież obrazek.

Przepisz tekst z obrazka

Komentarze

Redakcja serwisu Powiatlive.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczone pod artykułami i nie utożsamia się z ich treścią. 

    Ostanio dodane