Była premier w radzie muzeum Auschwitz-Birkenau

13 kwietnia 2021 15:13:30

  Wicepremier i minister kultury Piotr Gliński powołał dziewięć osób do Rady Państwowego Muzeum Auschwitz-Birkenau w Oświęcimiu na nową kadencję, która zakończy się w 2025 roku. W większości są to te same osoby, które zasiadały w niej dotychczas. Jedynym nowym „nabytkiem” jest europosłanka Beata Szydło.

  

Była premier w radzie muzeum Auschwitz-Birkenau

  Rada Muzeum Auschwitz-Birkenau jest ciałem opiniodawczym powołanym przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego na mocy Ustawy o muzeach. Sprawuje ona nadzór nad wypełnianiem przez placówkę jej „powinności wobec zbiorów i społeczeństwa”, ocenia jej funkcjonowanie oraz opiniuje przedłożony przez dyrektora roczny plan działalności.

  

  W kadencji 2017-2021 zasiadało w niej dziesięcioro członków: Krystyna Oleksy, Bogdan Bartnikowski, dr Grzegorz Berendt, prof. dr hab. Tomasz Gąsowski, prof. Stanisław Krajewski, prof. Edward Kosakowski, dr Marek Lasota, ks. Jan Nowak, Zbigniew Starzec oraz Aharon Tamir. Nowy skład rady obejmuje dokładnie te same osoby, z wyjątkiem dwóch ostatnich. Jedyną nową twarzą jest była premier, a obecna eurodeputowana Beata Szydło. (eł)

  

  

Foto: Edyta Łepkowska

 

Udostępnij na FacebookUdostępnij na Google+Udostępnij na Twitter

Dodaj komentarz

Pamiętaj! W internecie nie jesteś anonimowy.


Odśwież obrazek.

Przepisz tekst z obrazka

Komentarze

Redakcja serwisu Powiatlive.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczone pod artykułami i nie utożsamia się z ich treścią. 

    Ostanio dodane