Razem mimo dystansu

21 września 2020 11:35:21

Setki Wadowiczan odwiedziło w niedzielę Park Miejski w Wadowicach pokazując że mimo dystansu, mogą być razem. Impreza plenerowa cieszyła się ogromnym zainteresowaniem, a organizatorzy Stowarzyszenie WIO zgodnie powtarzają, że dawno nie widzieli tyle uśmiechniętych twarzy.

Razem mimo dystansu

Wadowicki Park Miejski gościł tym razem organizacje pozarządowe. W niedzielne popołudnie 20 września br. Stowarzyszenie Wadowickie Inicjatywy Obywatelskie zorganizowało IV Piknik Organizacji Pozarządowych pod hasłem „Razem mimo dystansu”. Partnerem Stowarzyszenia WIO przy organizacji tego wydarzenia były: Gmina Wadowice oraz Galicjanka Parkowa.

Wadowiczanom zaprezentowały swoją działalność takie stowarzyszenia, jak: Stowarzyszenie Wadowickie Inicjatywy Obywatelskie (Organizator), OSP Wadowice, Fundacja „Rozbujajmy Towarzystwo”, Fundacja Moderato, Stowarzyszenie ART-DO-KA, Ognisko TKKF Leskowiec – Klub Szachowy „Wieża”, Polskie Stowarzyszenie Nordic Walking, Polski Związek Niewidomych – Koło Powiatowe Wadowice, Stowarzyszenie „Kotełkowa drużyna”, Fundacja AGRADO, Klub Sszermierzy Szpada Wadowice, Klub Sportowy Aquilla Wadowice, Stowarzyszenie Cives Conscii, Wadowicki Klub SEIDO Karate, Fundacja Jowisz, Stowarzyszenie Koło Dużych Rodzin 3+, Centrum Edukacyjne EST, Młodzi Demokraci, Małopolskie Stowarzyszenie Kucharzy i Cukierników, Zespół Muzyczny „Bez reszty”, Zespół Muzyczny „FAUSZ” oraz SKOK Stefczyka Oddział Wadowice.

Impreza plenerowa cieszyła się ogromnym zainteresowaniem a organizatorzy Stowarzyszenie WIO zgodnie powtarzają, że dawno nie widzieli tyle uśmiechniętych twarzy. Atrakcji nie zabrakło dla nikogo. Odbyły się pokazy: szermierki, wyczynów rowerowych Tomasza Kramarczyka z Klubu Aquilla, SEIDO Karate, robotów, baristyczny, udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Stowarzyszenie AGRADO przeprowadziło I Turniej Pasterski, gdzie każdy mógł zawalczyć o miano najlepszego kowboja Wadowic.

Dużym powodzeniem cieszyły się konkursy plastyczne, gry i zabawy przygotowane przez organizacje, malowanie twarzy czy baloniki. Po raz pierwszy również na Pikniku gościło Polskie stowarzyszenie Nordic Walking, które nie tylko zaprezentowało otwarty pokaz chodzenia z kijami, ale zabrało na spacer po Parku wszystkich chętnych. Udzielali również porad do końca Pikniku. Kolejną atrakcją były występy zespołów FAUSZ z Wadowic oraz Bez reszty z Krakowa.

- Piknik bardzo udany, z roku na rok coraz więcej organizacji bierze udział, pokazując jak bardzo liczy się współpraca. Pokazaliśmy, że naprawdę jesteśmy razem pomimo dystansu. Bardzo dziękuję wszystkim, którzy byli obecni na Pikniku i zapraszam za rok na piąty już Piknik, który planujemy zorganizować w czerwcu z okazji Międzynarodowego Dnia Organizacji Pozarządowych - powiedziała Aneta Stawowczyk, Prezes Stowarzyszenia Wadowickie Inicjatywy Obywatelskie.