Prezydent w rodzinnym mieście Świętego Jana Pawła Wielkiego

18 maja 2020 17:12:57

  W setną rocznicę urodzin św. Jana Pawła II Prezydencka Para złożyła wizytę w mieście, „gdzie się wszystko zaczęło”.

  

Prezydent w rodzinnym mieście Świętego Jana Pawła Wielkiego

  W poniedziałek 18 maja br. Prezydent RP Andrzej Duda wraz z małżonką odwiedzili rodzinne miasto Karola Wojtyły - Świętego Jana Pawła Wielkiego. Parę Prezydencką przywitali m.in. burmistrz Wadowic Bartosz Kaliński, proboszcz parafii pw. Ofiarowania NMP w Wadowicach ks. prałat Stanisław Jaśkowiec oraz dyrektor papieskiego muzeum ks. Łukasz Piórkowski.

  Podczas wizyty w Wadowicach Para Prezydencka zwiedziła Muzeum Dom Rodzinny Ojca Świętego Jana Pawła II. Towarzyszący Parze Prezydenckiej burmistrz Wadowic wręczył Prezydentowi Andrzejowi Dudzie Medal Papieski z Wadowic. 

  Gorąco witany przez mieszkańców oraz przybyłych turystów i pielgrzymów Prezydent Andrzej Duda wraz małżonką Agatą Kornhauser-Dudą złożył wiązankę biało-czerwonych kwiatów u stóp Pomnika Świętego Jana Pawła Wielkiego.

  Następnie Para Prezydencka udała się do Bazyliki Ofiarowania NMP, sąsiadującej z papieskim muzeum. W tej świątyni Karol Wojtyła został ochrzczony i tam przyjął Pierwszą Komunię Świętą. Był to ostatni punkt w programie wizyty Głowy Państwa w mieście, „gdzie się wszystko zaczęło” - w papieskich Wadowicach.Udostępnij na FacebookUdostępnij na Google+Udostępnij na Twitter

Dodaj komentarz

Pamiętaj! W internecie nie jesteś anonimowy.


Odśwież obrazek.

Przepisz tekst z obrazka

Komentarze

Redakcja serwisu Powiatlive.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczone pod artykułami i nie utożsamia się z ich treścią. 

    Ostanio dodane