Fruwamy, bujamy się, balansujemy…. razem z Fundacją PZU

12 lutego 2019 18:46:41

  Kończą się powoli zajęcia w klatkach dla dzieci z niepełnosprawnościami realizowane przez Stowarzyszenie Rodziców i Opiekunów Dzieci Niepełnosprawnych „Dać Szansę” w Wadowicach. Partnerem projektu jest Fundacja PZU.

  

Fruwamy, bujamy się, balansujemy…. razem z Fundacją PZU

  W naszych zajęciach biorą udział dzieci z zaburzeniami funkcji motorycznych oraz równowagi. Terapeuci wykorzystują klatkę DUNAG oraz klatkę SI, które pozwalają na zastosowanie zindywidualizowanych i intensywnych programów rehabilitacyjnych mających na celu rozwój siły i funkcji motorycznych dzieci.

  Projekt "Co dzieci robią w klatkach?" pierwotnie był skierowany do grupy 50 dzieci niepełnosprawnych (podopiecznych Stowarzyszenia, u których występują dysfunkcje obejmujące: układ kostny, nerwowy oraz mięśniowy. Ze względu na duże zainteresowanie zajęciami, do klatek odważyło się wejść prawie 70 dzieci. To dla nas wielki sukces i powód do dumy!

  Celami projektu są między innymi: poprawa standardów usprawniania dzieci niepełnosprawnych poprzez rozwój i upowszechnienie w roku 2018/2019 programu indywidualnej terapii dzieci w klatkach, opracowanie modelowego rozwiązania rehabilitacyjnego do wykorzystania w okresie wieloletnim oraz pilotaż nowatorskich zajęć stymulujących układ ruchu i zmysł równowagi.

  

W galerii można zobaczyć jak wyglądały nasze zajęcia.

Więcej o projekcie: http://dacszanse.pl/projekty/2018/co-dzieci-robia-w-klatkach---fundacja-pzu

Więcej o fundacji PZU: http://fundacjapzu.pl/

Koordynator projektu: Marzena Pawińska

Udostępnij na FacebookUdostępnij na Google+Udostępnij na Twitter

Ostanio dodane