Kontrakt na przebudowę budynku dworcowego

8 lutego 2021 17:29:03

  Burmistrz Wadowic podpisał umowę na zaprojektowanie i całkowitą przebudowę budynku dworca PKP w Wadowicach. Po zrealizowaniu inwestycji dworcowy budynek ma nabrać nowoczesności, będzie też unikatowym miejscem kultury. Dworzec stylem i formą ma wpisywać się w historię Ziemi Wadowickiej. Wartość inwestycji opiewa na blisko 10 mln zł.

  

Kontrakt na przebudowę budynku dworcowego

  Firma „Etna” Piotr Job ze Skawiny wygrała przetarg na zaprojektowanie i całkowitą przebudowę budynku dworcowego PKP w Wadowicach. W poniedziałek, 8 lutego br. przedstawiciel tej firmy podpisał z burmistrzem Wadowic Bartoszem Kalińskim umowę na realizację inwestycji. Wartość kontraktu opiewa na kwotę ok. 9,7 mln zł, z czego ponad połowa środków pochodzić będzie z unijnej dotacji.

  W ramach podpisanego dokumentu wykonawca ma sporządzić projekt, uzyskać wszelkie pozwolenia oraz przeprowadzić kompleksową modernizację budynku dworca PKP w Wadowicach.

  Zakres prac jest ogromny, do zagospodarowania są cztery kondygnacje o łącznej powierzchni blisko 1500 m kw. Całość ma zostać wykonana z materiałów o najwyższej jakości, a budynek ma zachować swój oryginalny wygląd.

  Wnętrze budynku na każdej kondygnacji zostanie podzielone na strefy, w których każda spełniać będzie swoją przypisaną funkcję. Cały obiekt dostosowany będzie do osób niepełnosprawnych oraz osób starszych z ograniczoną zdolnością ruchową.

Wykonawca na zrealizowanie kontraktu ma czas do końca października 2022 roku.

Udostępnij na FacebookUdostępnij na Google+Udostępnij na Twitter

Dodaj komentarz

Pamiętaj! W internecie nie jesteś anonimowy.


Odśwież obrazek.

Przepisz tekst z obrazka

Komentarze

Redakcja serwisu Powiatlive.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczone pod artykułami i nie utożsamia się z ich treścią. 

    Ostanio dodane