Nowe parkingi w Wadowicach

8 lutego 2021 14:33:04

Dwa nowe parkingi w Wadowicach już oficjalne oddane do użytku. Jeden przy ul. Sienkiewicza (przy Choczence), drugi przy dworcu PKP.

Nowe parkingi w Wadowicach

Nowe parkingi, utwardzone, wyłożone kostką brukową oraz co ważne, oświetlone, oddano dzisiaj oficjalnie do użytku. Parkingi: przy Choczence oraz przy dworcu PKP zapewnią mieszkańcom oraz osobom przyjeżdżającym do Wadowic bezpieczeństwo  komfort użytkowania.

W poniedziałek, 8 lutego br. odbioru parkingów dokonał burmistrz Wadowic Bartosz Kaliński. wartość obu inwestycji sięga blisko 3 mln zł. Dzięki zrealizowaniu tych inwestycji zwiększy się liczba miejsc parkingowych w mieście.

- Na nowych parkingach utworzono 176 nowych miejsc postojowych dla samochodów, w tym 15 dla osób z niepełnosprawnością, a także 60 zadaszonych stanowisk dla rowerów ze stacjami serwisowymi. Czekamy jeszcze na specjalne tablice z licznikiem miejsc wolnych, które zostaną zamontowane w przyszłym roku, po wybudowaniu całej sieci parkingów miejskich - powiedział Bartosz Kaliński, burmistrz Wadowic.

Powstały przy ul. Sienkiewicza parking jest największym w gminie Wadowice i został wybudowany dzięki dotacji unijnej w ramach projektu Park&Ride. Natomiast parking przy dworcu PKP będzie zintegrowany z trwającą rewitalizacją linii kolejowej 117, zaplanowaną trasą rowerową, która poprowadzona zostanie wzdłuż obwodnicy, a także z nowym budynkiem, jaki powstanie w tym miejscu w związku z przebudową dworca PKP.