Kolejowa inwestycja na 130 milionów!

2 lipca 2020 15:26:54

  Minister infrastruktury Andrzej Adamczyk zainaugurował w Wadowicach rozpoczęcie wielkiej inwestycji kolejowej, polegającej na modernizacji na linii 117 Kalwaria - Wadowice - Andrychów. Wartość inwestycji, to blisko 130 mln zł.

  

Kolejowa inwestycja na 130 milionów!

  W czwartek, 2 lipca br. w Wadowicach odbyła się konferencja prasowa z udziałem ministra infrastruktury Andrzeja Adamczyka,, poświęcona rozpoczynającej się właśnie dużej inwestycji na trasie kolejowej nr 117 Kalwaria - Wadowice - Andrychów.

- W Wadowicach realizowane są ogromne inwestycje rządowe, każda o wartościach od kilku do kilkudziesięciu milionów złotych. Wczoraj rząd rozpoczął przebudowę linii kolejowej Wadowice – Andrychów, ale też rozpoczął inwestycję, o której jeszcze niedawno nam się nie śniło – budowę zupełnie nowego dworca kolejowego w Wadowicach. Powstanie nowy na mapie kolejowej przystanek, obok którego budowane jest osiedle na 10 tys. mieszkańców – powiedział burmistrz Wadowic Bartosz Kaliński.

  Inwestycję, wartą blisko 130 mln zł, realizuje firma Skanska, w związku z prowadzonymi robotami, ruch kolejowy na taj trasie został wstrzymany do 18 grudnia br.

  W ramach modernizacji linii zwiększy się dwukrotnie prędkość jazdy pociągów, powstaną nowe dwa perony w Choczni oraz nowy peron w Inwałdzie. W Wadowicach na wysokości Podhalanina zostanie wybudowany nowy przystanek kolejowy.

 - Inwestycja na linii kolejowej Kalwaria Zebrzydowska Lanckorona – Wadowice – Andrychów, w tym nowy przystanek w Wadowicach, to zwiększenie dostępu do kolei i poprawa warunków życia mieszkańców. Aby ta kolej byłą dostępna, muszą być wykonane przystanki tam, gdzie istnieje potrzeba, aby skorzystać z transportu kolejowego. Tak jak na tym osiedlu w Wadowicach – powiedział minister Andrzej Adamczyk.

  Przygotowana będzie również stacja Andrychów. Na przystankach pojawią się nowe wiaty, ławki, oznakowanie i tablice informacyjne.

Sprawniejsze i bezpieczniejsze podróże  z Małopolski na Podbeskidzie zapewni m.in. budowa mijanki w Barwałdzie Średnim. Takie rozwiązanie zwiększy przepustowość trasy.

 

Projekt o wartości 129 mln zł ubiega się o współfinansowanie przez Unię Europejską ze Środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego.

 

Udostępnij na FacebookUdostępnij na Google+Udostępnij na Twitter

Dodaj komentarz

Pamiętaj! W internecie nie jesteś anonimowy.


Odśwież obrazek.

Przepisz tekst z obrazka

Komentarze

Redakcja serwisu Powiatlive.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczone pod artykułami i nie utożsamia się z ich treścią. 

    Ostanio dodane