Rusza piłkarska wiosna

16 kwietnia 2021 20:34:45

Małopolski Związek Piłki Nożnej informuje, że od 19 kwietnia br. wznowione zostaną rozgrywki seniorów (od IV ligi do C klasy) oraz dzieci i młodzieży na wszystkich szczeblach, prowadzone przez WG MZPN i 14 Podokręgów całego regionu.

Rusza piłkarska wiosna

- Pomimo niejednoznacznego brzmienia opublikowanego Rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 15 kwietnia 2021 r., większość interpretacji prawnych potwierdza, że oprócz wznowienia współzawodnictwa dzieci i młodzieży na wszystkich szczeblach, możliwy jest także powrót piłki seniorskiej na obiekty sportowe, co pozwala na wznowienie rozgrywek seniorskich w reżimie sanitarnym - czytamy w komunikacje MZPN.

Ostateczne decyzje zapadną w poniedziałek 19 bm. na posiedzeniu Prezydium Zarządu MZPN. Ustalone zostaną kwestie dotyczące formuły rozgrywek, zmian terminarzowych, a przede wszystkim zatwierdzona zostanie procedura związana z organizacją meczów z zachowaniem reżimu sanitarnego.

Na środę, 21 kwietnia, zaplanowane zostały mecze 1/8 finału Pucharu Polski w Małopolsce. Rozgrywki ligowe powinny się rozpocząć w weekend 24-25 kwietnia.

Sezon ma się zakończyć 30 czerwca, ale MZPN czyni starania na szczeblu PZPN, aby - w razie potrzeby - ten termin mógł być przedłużony do połowy lipca.

fot. archiwum