Twarde warunki dla wykonawcy boiska

15 kwietnia 2021 10:20:19

Jeszcze w tym roku na stadionie MKS Skawa Wadowice ma powstać nowe pełnowymiarowe boisko do piłki nożnej. Jego płyta będzie zdecydowanie większa od dotychczasowej. Jak twierdzi burmistrz Wadowic Bartosz Kaliński, ma to być również obiekt najnowocześniejszy w całej Małopolsce zachodniej.

Twarde warunki dla wykonawcy boiska

Ogłoszony został już przetarg na jego budowę. Uczestnicy czas na składanie ofert mają do 27 kwietnia. - Wspólnie z moim zespołem zdecydowaliśmy postawić twarde warunki potencjalnemu wykonawcy, który musi posiadać doświadczenie w budowie podobnego obiektu o wymiarach minimum 6000 m2 i zagwarantować, że wykona tę inwestycję maksymalnie w cztery miesiące od podpisania umowy – podkreśla burmistrz Wadowic Bartosz Kaliński. Aby firma mogła przystąpić do przetargu, musi też dysponować osobami z odpowiednimi uprawnieniami na stanowiska kierowników budowy, robót sanitarnych i elektrycznych.

Boisko będzie miało nawierzchnię z trawy syntetycznej i zostanie otoczone piłkochwytami o wysokości 8 metrów. Wokół obiektu powstaną też chodniki i ogrodzenie. Wymiary samego pola do gry wyniosą 105 na 68 metrów. Całość ma być profesjonalnie oświetlona. Boisku będą towarzyszyć dwie dwunastoosobowe kabiny dla zawodników rezerwowych. (eł)