Puchar Niepodległości w Stryszowie

12 listopada 2020 16:42:36

Pod patronatem wójta gminy Stryszów Szymona Dumana przeprowadzono Otwarte Mistrzostwa Małopolski BMX w jeździe na czas - Puchar Niepodległości.

Puchar Niepodległości w Stryszowie

Na stadionie LKS Chełm w Stryszowie odbyły się w niedzielę 8 listopada br. Otwarte Mistrzostwa Małopolski BMX w jeździe na czas, przeprowadzone w ramach Pucharu Niepodległości. W zawodach, zorganizowanych przez Klub Sportowy Aquila, wzięło udział kilkudziesięciu zawodników i zawodniczek licencjonowanych i amatorów. Na starcie stanęły ekipy m.in. ze Stryszowa, Wadowic, Lublina, Dzierżoniowa i Golkowic. Najmłodsza uczestniczka (z Łapanowa) miała... 4 lata. Patronat nad imprezą objął wójt gminy Stryszów Szymon Duman.

W kategorii kobiet zawody wygrała Marika Kudra (KS Aquila Wadowice), drugie miejsce zajęła Aleksandra Ziaja (TS Wilga Golkowice), a miejsce trzecie wywalczyła Maja Bednarz (Aquila Nice).

W kategorii chłopców, mimo mocnej obsady, zawody sensacyjnie wygrał Mikołaj Woś (KS Aquila Wadowice). II miejsce zajął Antoni Break (Atom Dzierżoniów) , a miejsce III zajął Jakub Siwiec (LKKG Lublin).

Zawody przeprowadzono z zachowaniem rygorów i obostrzeń związanych z pandemią koronawirusa.