Z myślą o zdrowiu mieszkańców. Siłownia zewnętrzna przy wadowickim „ogólniaku”

8 maja 2019 10:28:03

  Doskonała wiadomość dla amatorów aktywności fizycznej. Po oddaniu pod koniec ubiegłego roku do użytku nowych boisk sportowych oraz rozbiegu do skoku w dal, przy I Licem Ogólnokształcącym im. Marcina Wadowity w Wadowicach powstała siłownia zewnętrzna.

  

Z myślą o zdrowiu mieszkańców. Siłownia zewnętrzna przy wadowickim „ogólniaku”

- Wybudowaliśmy te obiekty, aby nie tylko uczniowie, ale i wszyscy mieszkańcy powiatu mogli w centrum Wadowic aktywnie i zdrowo spędzać swój wolny czas. Już tak się dzieje i wierzę, że zarówno boiska, jak i siłownia będą służyć nam wszystkim długie lata – mówił starosta wadowicki Eugeniusz Kurdas podczas odbioru technicznego siłowni. Przy LO w wydzielonej strefie ze specjalną nawierzchnią postawiono pięć urządzeń (cztery z nich dostosowane są do potrzeb osób niepełnosprawnych). Są to: sztanga do wypychania, surfer do ćwiczenia rąk, trenażer, rower do ćwiczenia rąk lub nóg oraz orbitrek podwójny na pylonie. Koszt stworzenia siłowni to ponad 64 tysiące złotych. Nieco ponad 25 tys. zł pozyskano z funduszy unijnych – Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014 – 2020. Pozostałą kwotę dołożył powiat ze swojego budżetu.    

  Dodajmy, że siłownie podobne do tej przy wadowickim LO powstają również przy dwóch innych szkołach podległych powiatowi: Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego Nr 1 w Wadowicach oraz CKZiU w Andrychowie. Przy tych trzech placówkach kilka miesięcy temu wybudowano już nowe, oświetlone boiska sportowe. Na ten cel również pozyskano pieniądze z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego.

– Mam wielką nadzieję, że nowe obiekty sportowe staną się miejscami, w których mieszkańcy Wadowic, Andrychowa i okolic będą mogli spotykać się, aktywnie spędzić wolny czas, łącząc ruch i przyjemność przebywania na świeżym powietrzu. Zarówno z boisk, jak i siłowni mogą bowiem korzystać wszyscy. Jedyny warunek to zaakceptowanie regulaminu, którego przestrzeganie ma zapewnić bezpieczeństwo użytkownikom. Tak więc zapraszamy mieszkańców bez względu na wiek. W końcu sport to zdrowie – podsumowuje E. Kurdas.   

Udostępnij na FacebookUdostępnij na Google+Udostępnij na Twitter

Ostanio dodane