Jak mile zaskoczyć ukochaną osobę w walentynki?

6 lutego 2021 11:04:42

  Choć walentynki przywędrowały do naszego kraju stosunkowo niedawno – w latach 90. ubiegłego wieku, zyskały tutaj ogromną popularność, nie tylko wśród młodzieży. Popularnym sposobem na spędzenie tego święta jest zabranie ukochanej osoby na romantyczną kolację do restauracji. Ale ponieważ w tym roku zorganizowanie takiego wyjścia może być niełatwe, warto pomyśleć o innych atrakcjach.

  

Jak mile zaskoczyć ukochaną osobę w walentynki?

  Zaledwie wczoraj (5 lutego) premier Mateusz Morawiecki ogłosił, że od 12 lutego hotele będą mogły wznowić działalność, a już w necie pojawiło się mnóstwo ofert na spędzenie walentynkowego weekendu w takich właśnie przybytkach. Pomysł wydaje się ciekawy, ale nie jest bynajmniej tani, bo w cenę pobytu wchodzą, prócz samego noclegu, jeszcze różne dodatkowe atrakcje. Jeśli ktoś nie chce wydać w walentynki dobrych kilkuset czy nawet grubo ponad tysiąca złotych, może sam zorganizować dla drugiej połówki jakąś miłą niespodziankę.

  

  Najprostszą byłoby zabranie jej do restauracji, jednak to nie będzie łatwe. Mimo że niektóre lokale gastronomiczne, wbrew zakazom, wznowiły funkcjonowanie w pełnym zakresie, jest ich ciągle niewiele. Nie wystarczy w nich miejsca dla wszystkich chętnych. Ale romantyczną kolację można przygotować również w domu, zresztą znacznie tańszym kosztem. Dla tych kobiet, które codziennie gotują, posiłek przyrządzony przez ukochanego będzie najlepszym walentynkowym prezentem. A jeszcze wspanialszym, gdy mężczyzna zadba o jego oprawę – nastrojowe światło, muzykę. Miłym akcentem będzie też bukiet kwiatów dla wybranki.

  

  Równie ciekawym pomysłem jest wspólne przygotowanie kolacji. Czas spędzony razem w kuchni, nawet gdy jedna z osób ma niewielkie pojęcie o gotowaniu, może upłynąć w bardzo miłej atmosferze. Można pokusić się wtedy o jakiś eksperyment kulinarny albo postawić na ulubioną potrawę obydwojga. A jeśli ich gusta dość mocno się rozmijają, to przynajmniej  taką, którą bez niechęci zje zarówno on, jak i ona…

  

  Dobrym sposobem uczczenia walentynek jest spacer. Zwłaszcza gdy aura będzie sprzyjająca. Ale również w razie chłodu warto zaprosić ukochaną osobę na przechadzkę. Nawet pary, które mieszkają razem, spędzają większość czasu osobno. Niekiedy pracują o różnych porach dnia, toteż - siłą rzeczy - w wolnym czasie nie mogą być razem. A jeśli nawet ich godziny pracy są podobne, to po niej często mają jeszcze inne zajęcia. Brakuje im sposobności do długich rozmów. Dopiero w czasie spaceru mogą nadrobić zaległości pod tym względem i w pełni nacieszyć się swoim towarzystwem. A ponieważ nie wszystkie pary mają zwyczaj razem spacerować, walentynkowe zaproszenie na przechadzkę może być dla drugiej połówki miłym przełamaniem rutyny.

  

  Warto też pokusić się o zarezerwowanie biletu do kina lub teatru. Po długiej przerwie w funkcjonowaniu tego rodzaju miejsc, wielu z nas mocno się za nimi stęskniło. Dla ukochanej osoby wieczór na widowni może się okazać najpiękniejszym prezentem. Nawet jeśli film czy spektakl nie będzie najwyższych lotów… 

  

  Niezawodnym pomysłem na walentynkową niespodziankę jest zawsze upominek. Nie chodzi o kosztowny prezent, lecz drobiazg, który ucieszy naszą drugą połówkę. Coś, o czym wiemy, że ukochana osoba tego potrzebuje lub chciałaby mieć. Może to być opakowanie ulubionych słodyczy, etui na telefon, książka, płyta CD. Wystarczy też upominek wykonany własnoręcznie. Niewykluczone, że sprawi on więcej radości niż przedmiot kupiony w sklepie!

 

 

 

Udostępnij na FacebookUdostępnij na Google+Udostępnij na Twitter

Dodaj komentarz

Pamiętaj! W internecie nie jesteś anonimowy.


Odśwież obrazek.

Przepisz tekst z obrazka

Komentarze

Redakcja serwisu Powiatlive.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczone pod artykułami i nie utożsamia się z ich treścią. 

    Ostanio dodane