16 lat temu pożegnaliśmy naszego Ojca Świętego

8 kwietnia 2021 12:13:24

  Rankiem, w piątek 8 kwietnia 2005 roku blisko 20 tys. wiernych wypełniło wadowicki rynek w oczekiwaniu na transmisję uroczystości żałobnych Jana Pawła II w Watykanie.

  

16 lat temu pożegnaliśmy naszego Ojca Świętego

  Duży telebim ustawiony we wschodniej części Placu Jana Pawła II oraz dwa duże monitory plazmowe zamontowane w bazylice przykuły uwagę tysięcy wiernych. Na liturgię żałobną, która o godz. 10.00 rozpoczęła się na Placu św. Piotra w Watykanie, do Wadowic przybyło wiele osób z całej Polski, pragnąc tu, gdzie się wszystko zaczęło, pożegnać ukochanego papieża.

  Dużą, kilkutysięczną grupę pielgrzymów stanowili strażacy z Ochotniczych Straży Pożarnych województwa małopolskiego. Bezpośrednio przed rozpoczęciem transmisji, na wadowickim rynku zabrzmiały hymny narodowe Polski i Watykanu w wykonaniu Orkiestry z OSP Chocznia.

  Wierni w skupieniu i powadze przeżywali liturgię żałobną wraz z milionową rzeszą wiernych na Placu św. Piotra w Watykanie. Łzy popłynęły na wadowickim rynku po zakończeniu nabożeństwa, kiedy trumnę z ciałem Jana Pawła II wnoszono do bazyliki.

  Na placu zapanował smutek i żal, a zgromadzeni w Wadowicach ocierając łzy, oklaskami żegnali swojego Największego Rodaka. Nad rynkiem unosił się głos dzwonów z wadowickiej bazyliki. Orkiestra strażacka z  Choczni zagrała „Otrzyjcie już łzy płaczący”.

  Po zakończeniu transmisji z Watykanu, kilka tysięcy wiernych uczestniczyło we Mszy św. odprawionej za dusze Jana Pawła II przez kapłanów z dekanatów Zatorskiego, Kalwaryjskiego, Wadowice Południe i Wadowice Północ. Słowo boże wygłosił ks. Jan Jarco, wikariusz parafii pw. Ofiarowania NMP w Wadowicach. - Dziękujemy Bogu za śmierć Ojca Świętego. Ponieważ stała się równie mocna jak jego nauczanie. Stała się wielkim, jeśli nie większym świadectwem jak Jego słowa - mówił ks. Jarco.Źródło: Wiadomości Powiatowe 4/2005

Udostępnij na FacebookUdostępnij na Google+Udostępnij na Twitter

Dodaj komentarz

Pamiętaj! W internecie nie jesteś anonimowy.


Odśwież obrazek.

Przepisz tekst z obrazka

Komentarze

Redakcja serwisu Powiatlive.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczone pod artykułami i nie utożsamia się z ich treścią. 

    Ostanio dodane