Błogosławieństwo z kościelnej wieży

5 kwietnia 2021 12:50:21

  W Wielkanoc, po Mszy św. z godz. 11-tej, na Anioł Pański proboszcz parafii pw. św. Macieja w Andrychowie, ks. prałat Stanisław Czernik udzielił błogosławieństwa Najświętszym Sakramentem z wieży kościoła.

  

Błogosławieństwo z kościelnej wieży

  Błogosławieństwo andrychowianom w Święto Zmartwychwstania Pańskiego zostało udzielone z wieży kościoła na cztery strony świata.

  „Chrystus Pan zmartwychwstał – i my zmartwychwstaniemy! Niechaj ta nadzieja będzie w nas źródłem radości i pokoju, niech porządkuje naszą codzienność, abyśmy każdego dnia stawali się niezwykłymi świadkami zmartwychwstania. Jezus żyje! Dzielmy się tą radością z najbliższymi i ze wszystkimi, których spotkamy. Pokoju serca, radości rozpromieniającej każdy dzień, nadziei, która nigdy nie gaśnie – z całego serca wam życzymy.” - czytamy w życzeniach, które duszpasterze andrychowskiej parafii pw. św. Macieja skierowali do swoich parafian i świątecznych gości.

  Okres Wielkanocny w Kościele katolickim trwa 50 dni, od Niedzieli Zmartwychwstania Pańskiego do Uroczystości Zesłania Ducha Świętego. Cały okres pięćdziesięciu dni jest dla chrześcijan wielkim świętem. Jest to czas, w którym Kościół raduje się ze zwycięstwa Chrystusa nad grzechem i śmiercią.

Źródło: Parafia pw. św. Macieja w Andrychowie

Fot.: Anna Szlagor, Władysław Jochimczyk

Udostępnij na FacebookUdostępnij na Google+Udostępnij na Twitter

Dodaj komentarz

Pamiętaj! W internecie nie jesteś anonimowy.


Odśwież obrazek.

Przepisz tekst z obrazka

Komentarze

Redakcja serwisu Powiatlive.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczone pod artykułami i nie utożsamia się z ich treścią. 

    Ostanio dodane