Sala gimnastyczna zajęta na szczepienia, Orlik płatny...

3 maja 2021 08:24:37

- Czy ktoś pomyślał przed przeznaczeniem hali gimnastycznej na punkt szczepień, mając pustą salę widowiskową, pusty hotel,  pusty ośrodek zdrowia, że może dzieci, jak wyjdą z zamknięcia po covidzie, to dobrze by było im zorganizować czas na hali czy na orliku, który oczywiście zgodnie z prawem został opodatkowany ponieważ trzeba za niego płacić? - pyta na swoim fanpage’u Paweł Wilk.

  

Sala gimnastyczna zajęta na szczepienia, Orlik płatny...

  Paweł Wilk na swoim profilu społecznościowym zajął się tematem odpłatności za korzystanie przez mieszkańców z obiektu sportowego „Orlik” w Kalwarii Zebrzydowskiej. Wystąpił do internautów z ankietą na temat odpłatności za korzystanie z „Orlika” w innych gminach.

- Byłem w sprawie tej opłaty zasięgnąć informację w Urzędzie Miasta. W pierwszej chwili mój rozmówca był mocno zaskoczony opłatą za korzystanie z „Orlika”, po czym postarał się zebrać informacje na ten temat i otrzymałem odpowiedź, że opłata została wprowadzona przez dyrektora Andrzeja Burdka, jego rozporządzeniem - poinformował w internecie Wojciech Madej.

  Z nadesłanych informacji wynika, że żadna z okolicznych gmin w regionie nie zdecydowała się na wprowadzenie odpłatności za korzystanie przez mieszkańców z "Orlików".

  

  W swoim poście Paweł Wilk porusza również kontrowersyjny pomysł lokalizacji punktu szczepień na sali sportowej przy szkole Podstawowej w Kalwarii Zebrzydowskiej w obliczu powrotu uczniów do nauki w systemie stacjonarnym.

- Czy ktoś pomyślał przed przeznaczeniem hali gimnastycznej na punkt szczepień, mając pustą sale widowiskową, pusty hotel, pusty ośrodek zdrowia, że może dzieci jak wyjdą z zamknięcia po covidzie, to dobrze by było im zorganizować czas na hali, czy na orliku, który oczywiście zgodnie z prawem został opodatkowany, ponieważ trzeba za niego płacić, czyli gmina zamiast pomagać mieszkańcom, oczywiście łupi ich kolejną daniną...

Do dyrektora CK się nie zwracam, bo wiem, że jest wrogiem sportu w każdej postaci, ale wśród radnych jest sporo ludzi związanych ze sportem i liczę, że ktoś wstawi się za mieszkańcami, którzy chcą zdrowo żyć, przy tym nie będąc obciążonym dodatkowymi kosztami, które budżetu gminy nie zbawią, a zwykłym obywatelom ułatwią uprawianie sportu, który jest istotnym elementem zdrowego społeczeństwa - pisze Paweł Wilk.

 FOTO: UM KZ

Udostępnij na FacebookUdostępnij na Google+Udostępnij na Twitter

Dodaj komentarz

Pamiętaj! W internecie nie jesteś anonimowy.


Odśwież obrazek.

Przepisz tekst z obrazka

Komentarze

Redakcja serwisu Powiatlive.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczone pod artykułami i nie utożsamia się z ich treścią. 

    Ostanio dodane