Biało-czerwone świętowanie w Bajce

30 kwietnia 2021 14:54:54

  Choć Święto Narodowe Trzeciego Maja obchodzimy dopiero w poniedziałek, dzieci z Przedszkola Bajka przy Szkole Podstawowej nr 1 w Choczni mają je już za sobą. Uczciły je bardzo uroczyście, w galowych strojach, dzierżąc w dłoniach biało-czerwone chorągiewki.

  

Biało-czerwone świętowanie w Bajce

  Dla kilkulatków patriotyzm to pojęcie abstrakcyjne, trudne do przełożenia na ich doświadczenia. Również termin konstytucja jest czymś bardzo odległym ich pojmowaniu świata. Ale dzięki takim wydarzeniom, jak przedszkolne obchody Święta Narodowego Trzeciego Maja, dzieci mają szansę lepiej zrozumieć, co kryje się pod tymi długimi słowami.

  

  Zorganizowany z tej okazji uroczysty apel w Przedszkolu Bajka był dla nich ważnym przeżyciem, które na pewno utkwi im w pamięci na długo. Bo siła oddziaływania wierszy i pieśni na najmłodszych jest ogromna. Niewątpliwie zapamiętają poetyckie słowa Katrzyny Grochowskiej „że Polska to barwy / biała i czerwona / To orzeł w koronie / I hymn - to właśnie Ona”.  (eł)

  

  

Na zdjęciach prezentujemy dzieci z grupy Smerfy, których wychowawczynią jest Bożena Gajczak. Foto: Przedszkole Bajka  

    

  

Udostępnij na FacebookUdostępnij na Google+Udostępnij na Twitter

Dodaj komentarz

Pamiętaj! W internecie nie jesteś anonimowy.


Odśwież obrazek.

Przepisz tekst z obrazka

Komentarze

Redakcja serwisu Powiatlive.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczone pod artykułami i nie utożsamia się z ich treścią. 

    Ostanio dodane