Wadowickie liceum z gruntownie odnowioną kotłownią. „Gorzeń” z nowymi parkingami

19 sierpnia 2019 14:19:28

- Jesteśmy bardzo zadowoleni, że udało się zrealizować tę inwestycję.  Teraz będzie i bezpieczniej, i taniej – tak Janina Turek, dyrektor  I Liceum Ogólnokształcącego im. Marcina Wadowity w Wadowicach podsumowuje zakończoną właśnie modernizację szkolnej kotłowni. To nie jedyna inwestycja przeprowadzona w szkołach powiatowych tego lata.

  

Wadowickie liceum z gruntownie odnowioną kotłownią. „Gorzeń” z nowymi parkingami

- Wykonawcy zwracali uwagę, że takich urządzeń, jakie zastali u nas, już się nie spotyka. A prace w kotłowni wykonywała firma, która ma wieloletnie i bogate doświadczenie zawodowe, więc jej pracownicy wiedzą, co mówią. Bardzo się ucieszyliśmy, gdy okazało się, że starostwo znalazło środki finansowe na wymianę kotłów i instalacji ciepłej wody. Efekt końcowy bardzo cieszy, zwłaszcza, że spodziewamy się, że ta modernizacja będzie oznaczać także  oszczędności w naszych wydatkach na ogrzewanie – podkreśla dyrektor I LO.

  Za kwotę ok. 220 tys. zł m.in. wymieniono dwa kotły gazowe i rury ciepłej wody, zamontowano nowe okna i drzwi, wykonano nową posadzkę, odmalowano pomieszczenie kotłowni. Prace wykonane zostały także na poddaszu, gdzie zlikwidowano zbiornik wyrównawczy i wymieniono rurociąg. 

Wysoka jakość kształcenia w naszych szkołach to jedno, ale wielką wagę przywiązujemy także do warunków, w jakich uczy się młodzież. Dlatego sukcesywnie, w miarę możliwości finansowych powiatu dokonujemy kolejnych remontów. Remont kotłowni przy I LO w Wadowicach to kolejna spora inwestycja przeprowadzona w szkołach powiatowych tego lata – podkreśla starosta wadowicki Eugeniusz Kurdas.

  

  Wśród już zakończonych prac jest m.in. I etap przebudowy dróg wewnętrznych i parkingów oraz wykonanie kanalizacji deszczowej przy Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego Nr 2 w Wadowicach (popularny „Gorzeń”). Koszt robót ukończonych pod koniec lipca, to ok. 370 tys. złotych.

Udostępnij na FacebookUdostępnij na Google+Udostępnij na Twitter

Dodaj komentarz

Pamiętaj! W internecie nie jesteś anonimowy.


Odśwież obrazek.

Przepisz tekst z obrazka

Komentarze

Redakcja serwisu Powiatlive.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczone pod artykułami i nie utożsamia się z ich treścią. 

    Ostanio dodane