Poszukiwany sprawca napadu na 17-latkę

8 maja 2021 08:49:37

Policjanci poszukują sprawcy, który napadł w Oświęcimiu na nastolatkę. Jeśli widziałeś zdarzenie skontaktuj się z Policją.

Poszukiwany sprawca napadu na 17-latkę

4 maja br. po godzinie 22, 17-letnia mieszkanka Oświęcimia wracała do domu ze spotkania ze znajomymi. Kiedy szła mostem Piastowskim w stronę oświęcimskiej Starówki, od tyłu podszedł do niej zamaskowany mężczyzna, który zabrał jej trzymany w ręku telefon komórkowy, po czym sprowadził ją po schodach na miejskie Bulwary. Krzyk nastolatki usłyszały dwie rowerzystki, które znajdowały się na Bulwarach tuż przy rzece Sole. Na widok zbliżających się rowerzystek sprawca zbiegł.

Informacja o zdarzeniu natychmiast dotarła do wszystkich patroli, które wszczęły poszukiwania sprawcy, jednak pomimo kilkugodzinnych poszukiwaniach nie natrafiono na ślad mężczyzny. W pobliżu miejsca zdarzenia udało się odnaleźć telefon nastolatki. Sprawca porzucił go podczas ucieczki.

Policjanci prowadzą czynności mające na celu zatrzymanie sprawcy, jednakże zwracają się również z prośbą o kontakt do świadków oraz kierowców posiadających kamerki samochodowe, którzy we wtorek (4.05. br.) pomiędzy godzinami 22.00 do 22.40, przejeżdżali mostem Piastowskim w Oświęcimiu tj. ulicą Dąbrowskiego w stronę ulicy Konarskiego oraz w kierunku przeciwnym. Być może na nagraniu z kamerki samochodowej zarejestrowany został wizerunek poszukiwanego.

Poszukiwany sprawca to mężczyzna w wieku 20 – 30 lat, wzrost około 175 cm do 180 cm, miał założone ubrania w ciemnych kolorach - czarne spodnie typu jeans, na głowie miał czapkę, twarz zasłoniętą najprawdopodobniej maseczką.

W tej sprawie można kontaktować się z policjantami z oświęcimskiej komendy Policji pod numer 47 82 26 280 lub pod numer alarmowy 112.

Na duże podziękowania zasługują dwie mieszkanki Oświęcimia, które słysząc krzyk dziewczyny natychmiast zareagowały. Dzięki takiej stanowczej reakcji sprawca zbiegł, a pokrzywdzona natychmiast otrzymała pomoc.

Źródło: Policja Małopolska