Prezydent odwiedził strażaków ochotników

7 maja 2021 23:38:34

  Z okazji Dnia Strażaka Prezydent Andrzej Duda spotkał się ze strażakami ochotnikami jednostki OSP w Makowie Podhalańskim Dolnym. Prezydent podkreślał, że strażacy ochotnicy są sercem polskiej straży pożarnej.

  

Prezydent odwiedził strażaków ochotników

Taką właśnie jednostką, zaangażowaną z sercem, jest tutejsza OSP w Makowie Podhalańskim Dolnym – wskazywał. Jak dodał, jednostka zdobyła jego i jego Małżonki serca swoim zaangażowaniem, niezwykłą radością działania dla drugiego człowieka, działania wspólnego, które jest wzorcem budowania lokalnej wspólnoty.

  Prezydent zaznaczył, że strażacy ochotnicy niosą pomocy bezinteresownie, z pełnym oddaniem, a bardzo często „nie tylko z poświęceniem własnego czasu, ale bywa tak, że i z poświęcenie zdrowia i życia”.

   

  Prezydent udał się do Makowa Podhalańskiego tuż po uroczystości z okazji Międzynarodowego Dnia Strażaka w Pałacu Prezydenckim, podczas której wręczył odznaczenia państwowe oraz awanse generalskie funkcjonariuszom PSP.

   

Źródło: Kancelaria Prezydenta RP

Fot. Marek Borawski/KPRP

 

Udostępnij na FacebookUdostępnij na Google+Udostępnij na Twitter

Dodaj komentarz

Pamiętaj! W internecie nie jesteś anonimowy.


Odśwież obrazek.

Przepisz tekst z obrazka

Komentarze

Redakcja serwisu Powiatlive.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczone pod artykułami i nie utożsamia się z ich treścią. 

    Ostanio dodane