Gdy nie da się inaczej, trzeba chlapnąć czerwoną farbą

18 kwietnia 2021 12:46:50

  Przejazd kolejowy na ul. Zamkowej w Suchej Beskidzkiej jest dosyć nietypowy. Tory przecinają jezdnię ukosem, w dodatku na samym skrzyżowaniu. Kierowcy często zatrzymywali się zbyt blisko nich, już za rogatkami. Z tego powodu PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. zdecydowały się dodatkowo oznakować przejazd.

  

Gdy nie da się inaczej, trzeba chlapnąć czerwoną farbą

  Do Internetu regularnie trafiały zdjęcia samochodów stojących na przejeździe kolejowym w Suchej Beskidzkiej za zamkniętymi rogatkami. Do takiej sytuacji często dochodziło na ul. Zamkowej, którą przejeżdżają między innymi osoby zmierzające w Tatry lub do Żywca, a także do Krakowa i na Śląsk. Sygnalizatory świetlne i dźwiękowe oraz znaki drogowe nie wystarczały, by powstrzymać kierowców przez wjeżdżaniem za rogatki. Dlatego PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. wprowadziły tam dodatkowe oznakowanie.

  

   W tym miesiącu cały odcinek jezdni między rogatkami został pomalowany czerwoną chemoutwardzalną farbą. Na wyróżnionym w ten sposób obszarze nie należy się zatrzymywać. Czy to pomoże powstrzymać kierowców przed wjeżdżaniem za zamykające się rogatki? To się dopiero okaże. Ale chyba trudno o bardziej rzucające się w oczy oznakowanie przejazdu, więc wydaje się, że PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. zrobiły już wszystko, co było w ich mocy. (eł)

  

   

Foto: PKP PLK S.A.

 

Udostępnij na FacebookUdostępnij na Google+Udostępnij na Twitter

Dodaj komentarz

Pamiętaj! W internecie nie jesteś anonimowy.


Odśwież obrazek.

Przepisz tekst z obrazka

Komentarze

Redakcja serwisu Powiatlive.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczone pod artykułami i nie utożsamia się z ich treścią. 

    Ostanio dodane