Odszedł Bronisław Cieślak

2 maja 2021 19:08:35

  Przeżywszy 77 lat zmarł Bronisław Cieślak - były poseł, dziennikarz, aktor, odtwórca roli porucznika Borewicza z kultowego serialu „07 zgłoś się”. Przyjaciel Regionu IPA Kalwaria Zebrzydowska, związany z Marcyporębą. W ostatnich latach zmagał się z ciężką chorobą.

  

Odszedł Bronisław Cieślak

  W wieku 77 lat zmarł Bronisław Cieślak, dziennikarz oraz aktor, znany z roli porucznika Sławomira Borewicza w kultowym serialu „07 zgłoś się”, a w późniejszych latach z głównej roli w serialu "Malanowski i Partnerzy”. W swoim dorobku aktorskim ma również role w takich filmach, jak m.in.: „Znaki szczególne”, czy „Wściekły”.

   

Śp. Bronisław Cieślak był Posłem na Sejm RP w dwóch kadencjach parlamentu. W 1997 uzyskał mandat poselski z listy Sojuszu Lewicy Demokratycznej. Po raz drugi został wybrany do Sejmu w 2001 z ramienia SLD w okręgu krakowskim.

  W życiu prywatnym z pierwszą żoną Jasną Krystyną Chrzanowską-Cieślak miał córkę Katarzynę. Z drugą żoną Anną miał córkę Zofię i syna Jana.

  Śp. Bronisław Cieślak związany był z Marcyporębą w gminie Brzeźnica, gdzie miał swój letni dom. Od lat był też związany z Regionem IPA Kalwaria Zebrzydowska. Jako Przyjaciel Stowarzyszenia wielokrotnie gościł na dorocznych spotkaniach Regionu IPA Kalwaria Zebrzydowska.

   

Spoczywaj w pokoju.

 

Udostępnij na FacebookUdostępnij na Google+Udostępnij na Twitter

Dodaj komentarz

Pamiętaj! W internecie nie jesteś anonimowy.


Odśwież obrazek.

Przepisz tekst z obrazka

Komentarze

Redakcja serwisu Powiatlive.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczone pod artykułami i nie utożsamia się z ich treścią. 

    Ostanio dodane