Artystycznie Zakręcone – wirtualna galeria andrychowianek

1 maja 2021 11:33:46

  Galerie sztuki będą otwarte dla publiczności od 4 maja, ale już dzisiaj można cieszyć oczy pięknymi obrazami dwóch andrychowskich artystek. Co prawda nie „na żywo”, lecz wirtualnie, lecz Internet to jedyne dostępne dla wszystkich miejsce, gdzie można obejrzeć ich twórczość.

  

Artystycznie Zakręcone – wirtualna galeria andrychowianek

  Dwie malarki z Andrychowa – Barbara Kierczak i Dorota Dubanowicz założyły niedawno facebookową stronę Artystycznie Zakręcone, na której prezentują swoje obrazy. To rodzaj wirtualnej galerii sztuki, dzięki której ich twórczość dotrze do szerszej publiczności. Do tej pory była ona tylko okazjonalnie prezentowana na wystawach indywidualnych i zbiorowych.

  

  Obie panie należą do Grupy Twórców MY, zrzeszającej artystów z Andrychowa i okolic. Dorota Dubanowicz specjalizuje się w obrazach rysowanych pastelami na papierze. - Sztuka, którą tworzę jest zarazem kobieca i nostalgiczna. Lubię przenosić na płótno piękno, które dostrzegam w otaczającym mnie świecie. Staram się uchwycić dynamikę i subtelność – podkreśla malarka. To wszystko rzeczywiście widać w prezentowanych przez nią obrazach. Dominującym ich motywem są tancerki uchwycone w ruchu.

  

  Barbara Kierczak preferuje malowanie szpachlą, którą nakłada na płótno farby akrylowe. Co ciekawe, zainteresowała się tą techniką pod wpływem Doroty Dubanowicz, choć jej koleżanka nieczęsto ją stosuje. - Na jednym z plenerów zachwycił mnie górski pejzaż, który Dorotka namalowała właśnie szpachlą. Tak mi się spodobał ten obraz i sama technika nakładania farby, że postanowiłam jej spróbować – wyznaje Barbara Kierczak. Artystka maluje kwiaty, zwierzęta, pejzaże, martwe natury, portrety i sceny rodzajowe. Obrazy obu malarek można obejrzeć tutaj. (eł)

  

Udostępnij na FacebookUdostępnij na Google+Udostępnij na Twitter

Dodaj komentarz

Pamiętaj! W internecie nie jesteś anonimowy.


Odśwież obrazek.

Przepisz tekst z obrazka

Komentarze

Redakcja serwisu Powiatlive.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczone pod artykułami i nie utożsamia się z ich treścią. 

    Ostanio dodane