Dzień Tańca online! WCK zaprasza tancerzy w każdym wieku!

26 marca 2021 08:29:57

Dzień Tańca to wydarzenie, które od lat cieszy się zainteresowaniem młodych, lokalnych tancerzy. W tym roku, ze względu na obostrzenia, WCK podjęło decyzję o organizacji konkursu w formie online. Pojawi się też kilka nowości…

Dzień Tańca online! WCK zaprasza tancerzy w każdym wieku!

Wadowickie Centrum Kultury, mimo trudnej sytuacji, stara się umożliwić lokalnym artystom rozwijanie swoich pasji i talentów. Organizowany co roku Dzień Tańca, pozwalał na zaprezentowanie swoich umiejętności dzieciom i młodzieży z całego powiatu.

Ze względu na rosnące zainteresowanie wydarzeniem, WCK podjęło decyzję o rozszerzeniu kategorii zespołów i duetów oraz otwarciu konkursu dla dorosłych tancerzy oraz seniorów. Obostrzenia i reżim sanitarny nie pozwalają jednak na tradycyjną organizację wydarzenia, które co roku gromadziło na scenie WCK nawet kilkuset tancerzy! Z tego względu, w tym roku przegląd odbędzie się w formie internetowej.

WCK zaprasza do udziału w konkursie dziecięce i młodzieżowe zespoły taneczne oraz duety z powiatu wadowickiego, ale również, co jest nowością w tej edycji, zespoły dorosłych i seniorów z całej Polski. Przesłane nagrania występów oceni profesjonalne jury, a na laureatów konkursu będą czekały nie tylko nagrody, ale także możliwość zaprezentowania się na scenie WCK już 24 kwietnia!

Ale to nie wszystko! Jak co roku, w ramach Dnia Tańca odbędzie się także ogólnopolski konkurs na clipy - Art Clip Dance, dedykowany solistom oraz osobom tańczącym w duecie, w tej edycji skierowany również do dorosłych i seniorów.

W obu przypadkach zasada jest prosta! Należy wypełnić formularz zgłoszeniowy, opłacić akredytację, a później zgodnie z instrukcją w regulaminie wysłać nagrany filmik. Regulamin, formularze zgłoszeniowe oraz wszystkie szczegóły dostępne na wck.wadowice.pl.

Tancerze, śpieszcie się! Na zgłoszenia WCK czeka do 11 kwietnia!