Przez 6 dni ważna droga będzie zamknięta

3 maja 2021 15:48:51

  Droga powiatowa wiodąca przez Kopytówkę i Marcyporębę niebawem doczeka się nowej, gładkiej nawierzchni. Zanim to jednak nastąpi, kierowców czekają znaczne utrudnienia. Przez prawie tydzień spory odcinek tej trasy będzie dla nich zamknięty.

  

 

Przez 6 dni ważna droga będzie zamknięta

  Powiat wadowicki pozyskał z Funduszu Dróg Samorządowych prawie 560 tys. zł dofinansowania do przebudowy około 800 metrów drogi w Kopytówce i Marcyporębie. To fragment powiatowej trasy łączącej Kalwarię Zebrzydowską z Brzeźnicą. Łączne koszty inwestycji przekroczą 1,1 mln zł. Prace polegają nie tylko na wykonaniu nowej podbudowy i nawierzchni wraz z poboczami i zjazdami, ale również na poszerzeniu jezdni na zakrętach, wykonaniu odwodnienia, umocnieniu rowu przydrożnego oraz skarp.

  

  Choć droga już od dawna wymagała gruntownego remontu, jego nadejście zapewne nie wszystkich zachwyci. Prace spowodują bowiem spore utrudnienia dla kierowców. Od godz. 7.00 w dniu 6 maja do 17.00 11 maja odcinek jezdni w Kopytówce między skrzyżowaniami na Bęczyn i Marcyporębę będzie zamknięty. Jedynie osoby mieszkające przy tym fragmencie drogi będą mogły dojeżdżać do swoich posesji (za zgodą kierownika budowy). Ale nastąpi też kilka godzin, kiedy nawet mieszkańcy nie przejadą remontowaną drogą. Do całkowitego jej zamknięcia dojdzie 10 maja w godzinach od 7.00 do 18.00.

  

  Oczywiście na czas tych prac wytyczono objazd, niestety wymaga on nadkładania wielu kilometrów. Prowadzi przez Marcyporębę, Nowe Dwory, Wyźrał, Witanowice, Babicę, Wysoką i Stanisław Górny. (eł)

  

  

  
  
Foto pod wstępem do artykułu: Edyta Łepkowska
Udostępnij na FacebookUdostępnij na Google+Udostępnij na Twitter

Dodaj komentarz

Pamiętaj! W internecie nie jesteś anonimowy.


Odśwież obrazek.

Przepisz tekst z obrazka

Komentarze

Redakcja serwisu Powiatlive.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczone pod artykułami i nie utożsamia się z ich treścią. 

    Ostanio dodane