Już nie trzeba szukać ustronnych zaułków…

30 kwietnia 2021 12:35:04

  Publiczne toalety są niezbędne w każdym mieście, zwłaszcza tak licznie odwiedzanym przez pielgrzymów i turystów jak Wadowice. Jednak w stolicy naszego powiatu przez wiele lat ich brakowało. Dopiero niedawno władze miasta podjęły kroki, by rozwiązać ten problem. Miejskie szalety zostaną otwarte już jutro, 1 maja.

  

Już nie trzeba szukać ustronnych zaułków…

  Budynek publicznych toalet w Wadowicach przez długi czas był zamknięty na głucho. Mieszkańcy miasta i turyści zdani byli na własną pomysłowość w wyszukiwaniu miejsc, gdzie można załatwić potrzeby fizjologiczne. Niejeden decydował się zrobić to w jakimś ustronnym zaułku. Teraz już nikt nie będzie musiał się głowić, gdzie się ukryć, by z dala od ludzkich oczu opróżnić pęcherz.

  

  Miejskie toalety w Wadowicach przeszły generalny remont. Wymieniono w nich praktycznie wszystko – począwszy od instalacji elektrycznych i wodno-kanalizacyjnych, przez płytki na ścianach i podłodze, po umywalki, muszle, pisuary i armatury. Te ostatnie są bezdotykowe, co pozwala na zachowanie większej higieny. Jedna z kabin jest przystosowana do potrzeb osób niepełnosprawnych. Nie zapomniano również o matkach z małymi dziećmi. W budynku szaletów zainstalowano dla nich przewijak.

  

  Toalety znajdują się przy ulicy Trybunalskiej, obok parkingu. Przez cały sezon letni będą czynne codziennie, od 9.00 do 20.00. Korzystanie z nich jest płatne, aczkolwiek zdecydowanie tańsze niż z publicznych szaletów w dużych miastach. Opłata wynosi tylko złotówkę. (eł)

  

  

  

Foto: UM Wadowice

 

Udostępnij na FacebookUdostępnij na Google+Udostępnij na Twitter

Dodaj komentarz

Pamiętaj! W internecie nie jesteś anonimowy.


Odśwież obrazek.

Przepisz tekst z obrazka

Komentarze

Redakcja serwisu Powiatlive.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczone pod artykułami i nie utożsamia się z ich treścią. 

    Ostanio dodane