Samochody bojowe dla strażaków ochotników

6 maja 2021 17:52:56

  Małopolskie jednostki OSP otrzymają dofinansowanie na zakup 7 ciężkich i 18 średnich samochodów bojowych. Do druhów z naszego województwa trafi 25 nowych wozów. W skali kraju w 2021 roku Ochotnicze Straże Pożarne otrzymają 314 samochodów ratowniczo-gaśniczych o łącznej wartości ok. 244 mln zł!

  

Samochody bojowe dla strażaków ochotników

  Z terenu powiatu wadowickiego dofinansowanie do zakupu ciężkiego samochodu ratowniczo-gaśniczego otrzymają druhowie z OSP Przytkowice oraz OSP Mucharz.

- Wsparcie OSP to realne działania administracji rządowej, zwłaszcza w trudnym dla wszystkich okresie epidemii koronawirusa. Dzięki zaangażowaniu strażaków ochotników realizujemy wiele zadań. Jednostki OSP aktywnie włączyły się w pomoc w realizacji Narodowego Programu Szczepień, pomagając mieszkańcom w dotarciu do punktów szczepień, a to tylko jeden z wymiarów pomocy, która udzielana jest przez nich każdego dnia – zawsze w imię dewizy łączącej kolejne pokolenia druhów: „Bogu na chwałę, ludziom na pożytek”– mówi wojewoda małopolski Łukasz Kmita.

Udostępnij na FacebookUdostępnij na Google+Udostępnij na Twitter

Dodaj komentarz

Pamiętaj! W internecie nie jesteś anonimowy.


Odśwież obrazek.

Przepisz tekst z obrazka

Komentarze

Redakcja serwisu Powiatlive.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczone pod artykułami i nie utożsamia się z ich treścią. 

    Ostanio dodane