Próba wyłudzenia danych „Na Sanepid”

6 maja 2021 09:50:27

Uwaga na anonimowe telefony w celu umówienia na przeprowadzenie testu na koronawirusa. To próba wyłudzenia danych osobowych.

Próba wyłudzenia danych „Na Sanepid”

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Wadowicach poinformował, że Państwowa Inspekcja Sanitarna przeprowadza wywiady epidemiologiczne z obywatelami w celu prowadzenia działań przeciwepidemicznych.

Pracownicy Państwowej Inspekcji Sanitarnej wywiady epidemiologiczne przeprowadzają z osobami, których dane zawarte są w systemach teleinformatycznych, wykorzystywanych zgodnie z przepisami prawa w pracy Inspekcji.

Sytuacje, w których anonimowe osoby dzwonią do obywateli i proszą o podanie danych osobowych w celu np.: umówienia osoby na test, są próbą wyłudzenia tych danych.

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Wadowicach ostrzega, że osobom anonimowym, które proszą o podanie danych osobowych, a nie o ich potwierdzenie, nie należy takich informacji udzielać.