Spokojna majówka w powiecie wadowickim

4 maja 2021 19:32:39

  Podczas tegorocznej „majówki” od 30 kwietnia do 3 maja br. policjanci Wydziału Ruchu Drogowego wadowickiej komendy prowadzili działania pn. „Majowy weekend 2021”, których celem było zapewnienie bezpieczeństwa, porządku i płynności w ruchu drogowym.

  

Spokojna majówka w powiecie wadowickim

  Policyjna akcja, która rozpoczęła się 30 kwietnia br. i trwała do 3 maja br., w powiecie wadowickim przebiegła spokojnie. Nad bezpieczeństwem podróżujących po drogach powiatu, każdego dnia czuwali policjanci ruchu drogowego – łącznie 46 funkcjonariuszy.

  Bilans wydłużonego weekendu na naszych drogach to 13 kolizji drogowych. Policjanci zatrzymali 2 kierowców, którzy posiadali sądowy zakaz prowadzenia pojazdów, z których jeden był nietrzeźwy.  Ponadto mundurowi zatrzymali prawa jazdy dwóm kierowcom, którzy przekroczyli dopuszczalną prędkość w terenie zabudowanym o więcej niż 50 km/h. W tym czasie funkcjonariusze nie odnotowali żadnego wypadku drogowego.

   

  Mimo ciągłego ostrzegania o skutkach nadmiernej prędkości, na drogach nie brakuje piratów drogowych. 30 kwietnia br., swoje uprawnienia do kierowania pojazdami straciła kierująca bmw, która w miejscowości Brody przekroczyła dopuszczalną prędkość o 60 km/h oraz kierowca peugeota, który również w Brodach poruszał się z prędkością 107 km/h przy dozwolonej „pięćdziesiątce”. Kierowcy zostali ukarani mandatami i punktami karnymi, a także zostały im zatrzymane prawa jazdy, które będą mogli odzyskać za trzy miesiące.

   

  Również w piątek, policjanci ruchu drogowego, w miejscowości Chocznia próbowali zatrzymać do kontroli drogowej samochód marki Volkswagen, którego kierowca przekroczył dozwoloną prędkość. Kierowca pomimo wyraźnych sygnałów świetlnych i dźwiękowych nie reagował i zaczął uciekać. Został zatrzymany na ul. Mickiewicza w Wadowicach. Okazało się, że kierujący był nietrzeźwy. Badanie stanu trzeźwości wykazało, że mężczyzna miał w organizmie ponad 1,2 promila alkoholu. Jakby tego było mało, kierowca kierował samochodem pomimo zakazu prowadzenia pojazdów orzeczonego wyrokiem Sądu. Kierujący odpowie za niezatrzymanie się do kontroli drogowej, złamanie sądowego zakazu oraz kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości. Grozi mu nawet do 5 lat więzienia.

   

  Natomiast 1 maja br., na Placu Obrońców Westerplatte w Wadowicach, policjanci zatrzymali do kontroli drogowej kierującego bmw, który również posiadał aktualny zakaz prowadzenia pojazdów, który powinien obowiązywać do 2024 roku. Mężczyźnie grozi kara pozbawienia wolności do 5 lat.

  

  Policja apeluje do kierowców o przestrzeganie prawa, rozwagę i rozsądek, a także życzliwość na drodze wobec wszystkich uczestników ruchu drogowego.

 

Udostępnij na FacebookUdostępnij na Google+Udostępnij na Twitter

Dodaj komentarz

Pamiętaj! W internecie nie jesteś anonimowy.


Odśwież obrazek.

Przepisz tekst z obrazka

Komentarze

Redakcja serwisu Powiatlive.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczone pod artykułami i nie utożsamia się z ich treścią. 

    Ostanio dodane