16 wypadków, 2 ofiary śmiertelne, 17 rannych, 80 pijanych

4 maja 2021 13:20:03

  Tegoroczny długi weekend majowy dobiegł końca. Na drogach w Małopolsce doszło do 16 wypadków, w których zginęły 2 osoby, a 17 zostało rannych. Ponadto ujawniono ponad 80 kierujących pod wpływem alkoholu lub narkotyków.

   

16 wypadków, 2 ofiary śmiertelne, 17 rannych, 80 pijanych

  W okresie od 30 kwietnia do 3 maja nad bezpieczeństwem podróżnych czuwało ponad 1400 małopolskich policjantów ruchu drogowego. Szczególnym nadzorem objęta została popularna Zakopianka.

  Funkcjonariusze drogówki reagowali na wykroczenia drogowe, przede wszystkim na nadmierną prędkość (policjanci prowadzili tzw. kaskadowy pomiar prędkości), wyprzedzanie w miejscach niedozwolonych, wymuszanie pierwszeństwa przejazdu, nie zapinanie pasów bezpieczeństwa przez wszystkich podróżujących samochodem, przewożenie dzieci niezgodnie z przepisami. Zwracali także uwagę na przestrzeganie zasad związanych z zagrożeniem epidemicznym. 

   

  W okresie od 30 kwietnia do 3 maja 2021 roku na terenie województwa małopolskiego doszło do 16 wypadków, w których zginęły 2 osoby, a 17 zostało rannych. Ponadto ujawniono ponad 80 osób prowadzących pojazd pod wpływem alkoholu oraz 4 osoby kierujące pod wpływem narkotyków.

  
  Do pierwszego śmiertelnego wypadku doszło w piątek tj. 30 kwietnia 2021 roku o godz. 16:30 w miejscowości Mszana Dolna (pow. limanowski). Jak wstępnie ustalono kierująca (lat 50) pojazdem marki Kia potrąciła małoletnią pieszą (lat 16), która przechodziła po wyznaczonym przejściu dla pieszych. W wyniku odniesionych obrażeń ciała piesza zmarła w pierwszej dobie w szpitalu.

  
  Do kolejnego wypadku śmiertelnego doszło w niedzielę tj. 2 maja 2021 roku o godz. 22:55 w miejscowości Olszówka (pow. limanowski). Jak wynika ze wstępnych ustaleń kierujący (lat 20) pojazdem marki Opel potrącił pieszego (lat 43) poruszającego się lewą stroną drogi. W wyniku odniesionych obrażeń ciała pieszy poniósł śmierć na miejscu.

  
  Policja i prokuratura prowadzą w tych sprawach śledztwa ustalając szczegółowe okoliczności tragicznych zdarzeń.

 

Udostępnij na FacebookUdostępnij na Google+Udostępnij na Twitter

Dodaj komentarz

Pamiętaj! W internecie nie jesteś anonimowy.


Odśwież obrazek.

Przepisz tekst z obrazka

Komentarze

Redakcja serwisu Powiatlive.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczone pod artykułami i nie utożsamia się z ich treścią. 

    Ostanio dodane