Pozbierają złom, by zarobić na sprzęt

7 kwietnia 2021 10:25:59

  Zbieranie złomu staje się popularną wśród strażaków ochotników metodą pozyskiwania środków na zakup sprzętu ratowniczo-gaśniczego. Ludzie bardzo chętnie oddają im zalegające w domach i ogródkach metalowe graty. Teraz z taką inicjatywą wyszli druhowie z Ochotniczej Straży Pożarnej Koziniec-Centrum.

  

Pozbierają złom, by zarobić na sprzęt

  Wcześniej na pomysł zbierania złomu wpadli również strażacy z Zagórnika i Inwałdu. Druhowie z OSP Koziniec-Centrum swoją akcję zaplanowali na 10 i 17 kwietnia. W pierwszym z tych terminów zamierzają zebrać metalowe odpady z terenu Kozińca. 17 kwietnia przeprowadzą zbiórkę w sąsiedniej Świnnej Porębie. Strażacy proszą, by mieszkańcy wystawiali przed posesje złom, którego chcą się pozbyć. Najlepiej tak, by był gotowy do odebrania o 8.00 w dniu zbiórki.

  

  Jednak druhowie mogą też specjalnie podjechać pod wskazany adres, jeśli ktoś z mieszkańców zgłosi do nich, że ma złom, który chciałby im oddać. Gdy ktoś nie jest w stanie wynieść ciężkich metalowych przedmiotów przed posesję, również może liczyć na to, że strażacy do niego przyjadą i sami to zrobią. Wystarczy tylko skontaktować się z przedstawicielem OSP pod nr: 509 927 914 (prezes) lub 691 323 559 (naczelnik). (eł)

  

  

Foto pod nagłówkiem: Edyta Łepkowska

 

 

Udostępnij na FacebookUdostępnij na Google+Udostępnij na Twitter

Dodaj komentarz

Pamiętaj! W internecie nie jesteś anonimowy.


Odśwież obrazek.

Przepisz tekst z obrazka

Komentarze

Redakcja serwisu Powiatlive.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczone pod artykułami i nie utożsamia się z ich treścią. 

    Ostanio dodane