Złodzieje katalizatorów zatrzymani

1 kwietnia 2021 20:21:41

  Dwóch młodych mieszkańców Śląska zostało zatrzymanych „na gorącym uczynku” kradzieży katalizatorów samochodowych. Grozi im do 5 lat pozbawienia wolności.

  

Złodzieje katalizatorów zatrzymani

  W nocy 28/29 marca br. policjanci patrolujący Suchą Beskidzką otrzymali informacje od osób, które wcześniej przejeżdżały ulicą Walerego Goetla, że dwóch młodych mężczyzn na ich widok zaczęło uciekać w kierunku osiedla Na Stawach.

  Przybyły na miejsce patrol zauważył samochód marki Skoda, który znajdował się na podnośniku. W znajdującym się obok otwartym samochodzie marki Alfa Romeo znajdował się brzeszczot oraz wycięty katalizator z jakiegoś samochodu.

  

  Policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn kręcących się w pobliżu, byli to: 17-letni oraz 21-letni mieszkaniec powiatu żywieckiego. Młodszy w trakcie zatrzymania posiadał przy sobie narzędzie, którym chcieli wyciąć też  katalizator ze skody. 

  Obaj zostali doprowadzeni do pomieszczeń dla osób zatrzymanych Komendy Powiatowej Policji w Suchej Beskidzkiej. Jak ustalili śledczy, wycięty i zabezpieczony przez policjantów katalizator pochodził z samochodu marki Renault, znajdującego się obok skody. Wobec mężczyzn zostały sporządzone zarzuty kradzieży mienia, za co grozi im do 5 lat pozbawienia wolności.

  

  Śledczy ustalają czy podejrzani mogą być zamieszani w więcej podobnych przestępstw na terenie powiatu suskiego jak również na terenie sąsiednich powiatów.

Udostępnij na FacebookUdostępnij na Google+Udostępnij na Twitter

Dodaj komentarz

Pamiętaj! W internecie nie jesteś anonimowy.


Odśwież obrazek.

Przepisz tekst z obrazka

Komentarze

Redakcja serwisu Powiatlive.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczone pod artykułami i nie utożsamia się z ich treścią. 

    Ostanio dodane