Złodzieje katalizatorów zatrzymani

1 kwietnia 2021 20:21:41

Dwóch młodych mieszkańców Śląska zostało zatrzymanych „na gorącym uczynku” kradzieży katalizatorów samochodowych. Grozi im do 5 lat pozbawienia wolności.

Złodzieje katalizatorów zatrzymani

W nocy 28/29 marca br. policjanci patrolujący Suchą Beskidzką otrzymali informacje od osób, które wcześniej przejeżdżały ulicą Walerego Goetla, że dwóch młodych mężczyzn na ich widok zaczęło uciekać w kierunku osiedla Na Stawach.

Przybyły na miejsce patrol zauważył samochód marki Skoda, który znajdował się na podnośniku. W znajdującym się obok otwartym samochodzie marki Alfa Romeo znajdował się brzeszczot oraz wycięty katalizator z jakiegoś samochodu.

Policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn kręcących się w pobliżu, byli to: 17-letni oraz 21-letni mieszkaniec powiatu żywieckiego. Młodszy w trakcie zatrzymania posiadał przy sobie narzędzie, którym chcieli wyciąć też  katalizator ze skody.

Obaj zostali doprowadzeni do pomieszczeń dla osób zatrzymanych Komendy Powiatowej Policji w Suchej Beskidzkiej. Jak ustalili śledczy, wycięty i zabezpieczony przez policjantów katalizator pochodził z samochodu marki Renault, znajdującego się obok skody. Wobec mężczyzn zostały sporządzone zarzuty kradzieży mienia, za co grozi im do 5 lat pozbawienia wolności.

Śledczy ustalają czy podejrzani mogą być zamieszani w więcej podobnych przestępstw na terenie powiatu suskiego jak również na terenie sąsiednich powiatów.