Strażacy będą mieć nową siedzibę w Wadowicach

31 marca 2021 11:03:55

Podpisano dokument o szczególnym znaczeniu. To list intencyjny potwierdzający podjęcie wspólnych działań w celu utworzenia nowej strażnicy Komendy Powiatowej PSP w Wadowicach wraz z Jednostką Ratowniczo-Gaśniczą.

Strażacy będą mieć nową siedzibę w Wadowicach

Kolejny krok do celu, jakim jest budowa nowego budynku dla Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Wadowicach wykonany. Wczoraj (30.03.2021 r.) w Krakowie podpisano list intencyjny w tej sprawie.

Podpis pod dokumentem potwierdzającym podjęcie wspólnych działań dla utworzenia nowej strażnicy wraz z Jednostką Ratowniczo-Gaśniczą złożyli: wojewoda małopolski Łukasz Kmita, małopolski komendant wojewódzki PSP st. bryg. Piotr Filipek, komendant PSP w Wadowicach st. bryg. Paweł Kwarciak, starosta wadowicki Eugeniusz Kurdas oraz burmistrz Wadowic Bartosz Kaliński.

Jak wielokrotnie mówił komendant powiatowy PSP, budowa nowej komendy to konieczność. Stan obecnej strażnicy pozostawia bowiem wiele do życzenia. Brak odpowiednich pomieszczeń i terenu do szkolenia strażaków ochotników, nie najlepszy stan techniczny budynków, zbyt mała liczba boksów dla pojazdów gaśniczych – to tylko kilka z problemów, z którymi muszą borykać się strażacy.

– Nowa, a przede wszystkim nowoczesna strażnica jest niezbędna. Cieszę się, że wykonaliśmy kolejny krok w tym kierunku. Po tym, jak w Wadowicach stanęła nowa komenda powiatowej policji, winniśmy zadbać o godne warunki służby dla strażaków. Zapewniam, że samorząd powiatowy zrobi wszystko, co w jego mocy, by tak się stało – podkreśla starosta Eugeniusz  Kurdas.

– O tym, jak ważną rolę pełni straż pożarna, przekonywaliśmy się wielokrotnie. Strażacy wspierają działania przeciwpowodziowe, pomagają, gdy żywioł stawia nowe wyzwania. Od ponad roku walczą także z epidemią COVID-19. Jestem przekonany, że zadeklarowana dzisiaj współpraca przełoży się na szybkie efekty. Dzisiaj to my mówimy: wszystkie ręce na pokład – działamy wspólnie, by nowa strażnica PSP w Wadowicach stała się faktem – mówił z kolei wczoraj wojewoda Łukasz Kmita.

FOTO: Małopolski Urząd Wojewódzki