Opinie o szczepionkach AstraZeneki

6 kwietnia 2021 11:02:48

- Opieramy się na opiniach ekspertów, naukowców oraz instytucji, które są do tego powołane; w Polsce do tej pory żadna instytucja nie zwróciła uwagi, by którykolwiek z preparatów podawany w ramach programu szczepień odbiegał w swoim standardzie od innych - powiedział we wtorek szef KPRM Michał Dworczyk.

  

Opinie o szczepionkach AstraZeneki

  Szef KPRM Michał Dworczyk w TVP1 był pytany o rekomendację niemieckiej komisji ds. szczepień by osoby, które otrzymały pierwszą dawkę szczepionki AstraZeneca, drugą otrzymały innej firmy - Pfizera bądź Moderny. Ma to związek - jak mówił prowadzący rozmowę - z opiniami ekspertów, że po 12 tygodniach szczepionka AstraZeneki obniża skuteczność.

  

  Pełnomocnik rządu ds. szczepień oświadczył, że rząd opiera się przede wszystkim na opiniach ekspertów, naukowców oraz instytucji, które są do tego powołane.

"W Polsce do tej pory żadna instytucja nie zwróciła uwagi na to, aby którykolwiek z preparatów podawany w ramach Narodowego Programu Szczepień odbiegał w swoim standardzie od innych" - powiedział.

  Jak dodał, w tej sprawie nie wypowiadała się też Europejska Agencja Leków, która zajmuje się bezpieczeństwem produktów leczniczych. - "W związku z tym trzeba oczywiście monitorować te wszystkie informacje, samemu prowadzić analizę, ale jak do tej pory nie mieliśmy żadnych takich wskazań od instytucji, które wymieniłem, w związku z tym nie podejmujemy żadnych decyzji ani działań w tej sprawie" - oświadczył. (PAP)

autor: Rafał Białkowski

 

Udostępnij na FacebookUdostępnij na Google+Udostępnij na Twitter

Dodaj komentarz

Pamiętaj! W internecie nie jesteś anonimowy.


Odśwież obrazek.

Przepisz tekst z obrazka

Komentarze

Redakcja serwisu Powiatlive.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczone pod artykułami i nie utożsamia się z ich treścią. 

    Ostanio dodane