155 zakażeń w powiecie wadowickim

29 lipca 2020 19:54:39

Do 155 osób wzrosła liczba zakażonych koronawirusem SARS-CoV-2 na terenie powiatu wadowickiego. Najwięcej zakażeń potwierdzono w gminach: Wieprz (38) oraz Mucharz (37), najmniej w gminach: Spytkowice (1) oraz Tomice (2).

155 zakażeń w powiecie wadowickim

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Wadowicach poinformował, że do dnia 29 lipca 2020 roku, do godz. 13.00 na terenie powiatu wadowickiego odnotowano 155 osób zakażonych koronawirusem SARS-CoV-2.

Obecnie na terenie powiatu wadowickiego 342 osoby objęte są kwarantanną, a w ciągu trwającej pandemii 33 osoby z terenu naszego powiatu ozdrowiały.

Liczba osób przebywających na kwarantannie oraz osób zarażonych od początku pandemii koronawirusem rozkłada się w poszczególnych gminach następująco:

Gm. Andrychów – 50 w kwarantannie. 23 osoby zakażone, w tym 6 ozdrowieńców - 1 wykazany przez inne województwo, 3 osoby zakażone hospitalizowane, 13 osób w izolacji domowej, 1 osoba niestety zmarła.

Gm. Brzeźnica – 28 w kwarantannie. 7 osób zakażonych, w tym 5 ozdrowieńców, 1 osoba w izolacji domowej, 1 osoba niestety zmarła.

Gm. Kalwaria Zebrzydowska – 35 w kwarantannie. 7 osób zakażonych w tym 4 ozdrowieńców, 2 osoby w izolacji domowej, 1 osoba niestety zmarła.

Gm. Lanckorona – 7 w kwarantannie. 9 osób zakażonych w tym 7 ozdrowieńców, 2 osoby hospitalizowane.

Gm. Mucharz – 47 w kwarantannie. 37 osób zakażonych, w tym 4 ozdrowieńców,  31 osób w izolacji domowej, 2 osoby w hospitalizacji.

Gm. Spytkowice – 13 w kwarantannie. 1 osoba zakażona- ozdrowieniec wykazywany przez inny powiat.

Gm. Stryszów – 7 w kwarantannie. 5 osób zakażonych w izolacji domowej.

Gm. Tomice – 42 w kwarantannie. 2 osoby zakażone w tym 1 osoba w izolacji domowej, 1  ozdrowieniec wykazany przez inny powiat.

Gm. Wadowice – 61 w kwarantannie. 26 osoby zakażone, w tym 1 ozdrowieniec, 23 osoby w izolacji domowej, 2 osoby hospitalizowane.

Gm. Wieprz – 52 w kwarantannie. 38 osób zakażonych w tym 4 ozdrowieńców, 30 osób w izolacji domowej, 4 osoby hospitalizowane.

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Wadowicach zwraca się z prośbą o zachowanie spokoju, odpowiedzialność i przestrzeganie wszystkich higienicznych zaleceń Głównego Inspektora Sanitarnego i Ministra Zdrowia.