130 osób z SARS-CoV-2w powiecie wadowickim

23 lipca 2020 21:36:22

W ciągu kilku dni liczba osób zarażonych koronawirusem w powiecie wadowickim wrosła do 130. Od początku pandemii najwięcej osób zostało zarażonych w gminie Mucharz (34 osoby zakażone) oraz w gminie Wieprz (31 osób zakażonych).

130 osób z SARS-CoV-2w powiecie wadowickim

Rośnie liczba osób zarażonych koronawirusem SARS-CoV-2 w powiecie wadowickim. Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Wadowicach poinformował dzisiaj, że na terenie powiatu wadowickiego zostało potwierdzonych już 130 przypadków zakażenia koronawirusem, a 413 osób objętych jest kwarantanną.

Liczba osób objętych kwarantanną oraz zakażonych SARS-CoV-2  w poszczególnych gminach powiatu wadowickiego rozkłada się następująco:

Gm. Andrychów103 w kwarantannie. 20 osób zakażonych w tym 5 ozdrowieńców - 1 wykazany przez inne województwo, 4 osoby zakażone hospitalizowane, 10 osób w izolacji domowej, 1 osoba niestety zmarła.

Gm. Brzeźnica5 w kwarantannie. 6 osób zakażonych, w tym 5 ozdrowieńców, 1 osoba niestety zmarła.

Gm. Kalwaria Zebrzydowska24 w kwarantannie. 7 osób zakażonych w tym 4 ozdrowieńców, 2 osoby w izolacji domowej, 1 osoba niestety zmarła.

Gm. Lanckorona4 w kwarantannie. 9 osób zakażonych w tym 7 ozdrowieńców, 2 osoby hospitalizowane.

Gm. Mucharz51 w kwarantannie. 34 osób zakażonych, w tym 4 ozdrowieńców,  28 osób w izolacji domowej, 2 osoby w hospitalizacji.

Gm. Spytkowice5 w kwarantannie. 1 osoba zakażona- ozdrowieniec wykazywany przez inny powiat.

Gm. Stryszów – 15 w kwarantannie. 5 osób zakażonych w izolacji domowej.

Gm. Tomice – 48 w kwarantannie. 1 osoba zakażona - ozdrowieniec wykazany przez inny powiat.

Gm. Wadowice102 w kwarantannie. 16 osób zakażonych, w tym 1 ozdrowieniec, 14 osób w izolacji domowej, 1 osoba hospitalizowana.

Gm. Wieprz56 w kwarantannie. 31 osób zakażonych w tym 4 ozdrowieńców, 19 osób w izolacji domowej, 8 osób hospitalizowanych.

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Wadowicach zwraca się z prośbą o zachowanie spokoju, odpowiedzialność i przestrzeganie wszystkich higienicznych zaleceń Głównego Inspektora Sanitarnego i Ministra Zdrowia.