Kolejne zarażenia SARS-CoV-2

19 lipca 2020 15:58:08

Do 95 osób wzrosła liczba zarażonych kornawirusem na terenie powiatu wadowickiego. Nowe zakażenia potwierdzono na terenie gmin: Andrychów, Lanckorona, Mucharz oraz Wadowice. Natomiast w Małopolsce zakażenie koronawirusem zostało potwierdzone u 2494 osób.

Kolejne zarażenia SARS-CoV-2

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Wadowicach poinformował i kolejnych zarażeniach koronawirusem na terenie powiatu Wadowickiego. w ostatnich godzinach koronawirusem zaraziła się 1 osoba w gminie Andrychów, 2 osoby w gminie Lanckorona, 2 osoby w gminie Mucharz oraz 3 osoby w gminie Wadowice.

W   sumie od poczadku pandemii koronawirusem na terenie powiatu wadowickiego zostało zarażonych 95 osób.

Natomiast na terenie województwa małopolskiego badania laboratoryjne potwierdziły zakażenie koronawirusem SARS-CoV-2 u 75 kobiet i 40 mężczyzn, w wieku od roku do 97 lat, z Krakowa (6 osób), Nowego Sącza (5), powiatu bocheńskiego (75), nowosądeckiego (13), wadowickiego (8), oświęcimskiego (5), krakowskiego (1), nowotarskiego (1) i proszowickiego (1). Aktualnie 10 osób jest hospitalizowanych, a pozostałe przebywają w izolacji.

Obecnie w Małopolsce zakażenie koronawirusem zostało potwierdzone u 2494 osób.

Otrzymaliśmy informację z WSSE w Krakowie o kolejnych ozdrowieńcach z naszego województwa. To 10 kobiet i 9 mężczyzn, w wieku od 13 do 85 lat, z Krakowa (8 osób), powiatu tarnowskiego (7), suskiego (2), oświęcimskiego (1) i wadowickiego (1). W większości osoby te przebywały w izolacji. W sumie w Małopolsce mamy 1484 ozdrowieńców.