SARS-CoV-2: Andrychów, Mucharz, Wadowice, Wieprz

16 lipca 2020 23:09:47

Potwierdzono 14 nowych zakażeń koronawirusem na terenie powiatu wadowickiego. Zarażenia SARS-CoV-2 potwierdzono laboratoryjne u osób z terenu gmin: Andrychów, Mucharz, Wadowice i Wieprz.

SARS-CoV-2: Andrychów, Mucharz, Wadowice, Wieprz

Wzrasta liczba potwierdzonych zakażeń koronawirusem na terenie powiatu wadowickiego. W ostatnim dniu zarażenie SARS-CoV-2 potwierdzono u 1 osoby w gminie Andrychów, 7 osób w gminie Mucharz, 2 osób w gminie Wadowice oraz 4 osób w gminie Wieprz.

W sumie od początku pandemii na terenie powiatu wadowickiego potwierdzono wystąpienie koronawirusa u 79 osób, w tym 27 osób ozdrowiało, a 3 osoby niestety zmarły.

Obecnie na terenie powiatu wadowickiego 440 osób objętych jest kwarantanną.

Aktualna sytuacje epidemiologiczna w poszczególnych gminach powiatu wadowickiego przedstawia się następująco:

Gm. Andrychów – 79 w kwarantannie. 16 osób zakażonych w tym 3 ozdrowieńców - 1 wykazany przez inne województwo, 5 osób zakażonych hospitalizowanych, 1 zakażony w izolatorium, 5 osób w izolacji domowej, 1 zakażony w trakcie konsultacji, 1 osoba niestety zmarła.

Gm. Brzeźnica – 4 w kwarantannie. 6 osób zakażonych, w tym 5 ozdrowieńców, 1 osoba niestety zmarła.

Gm. Kalwaria Zebrzydowska – 29 w kwarantannie. 5 osób zakażonych w tym 4 ozdrowieńców, 1 osoba niestety zmarła.

Gm. Lanckorona – 10 w kwarantannie. 7 osób zakażonych - ozdrowieńcy.

Gm. Mucharz – 93 w kwarantannie. 23 osób zakażonych, w tym 2 ozdrowieńców,  14 osób  w izolacji domowej, 7 osób zakażonych w trakcie konsultacji.

Gm. Spytkowice – 1 w kwarantannie. 1 osoba zakażona- ozdrowieniec wykazywany przez inny powiat.

Gm. Stryszów – 19 w kwarantannie.

Gm. Tomice – 62 w kwarantannie. 1 osoba zakażona - ozdrowieniec wykazany przez inny powiat.

Gm. Wadowice – 76 w kwarantannie. 10 osób zakażonych, w tym 1 ozdrowieniec, 7 osób w izolacji domowej, 2 zakażonych w trakcie konsultacji.

Gm. Wieprz – 67 w kwarantannie. 10 osób zakażonych w tym 3 ozdrowieńców,1 osoba w izolacji domowej, 2 osoby hospitalizowane, 4 zakażonych w trakcie konsultacji.

Przypominamy, że podstawowym środkiem ochronnym przed koronawirusem jest właściwe mycie rąk. Niezwykle istotne jest unikanie bezpośredniego kontaktu z innymi osobami, ewentualnie zachowanie odpowiedniej odległości, a najlepiej niewychodzenie z domu.
  Osoby, u których występuje duszność, gorączka, kaszel, czyli objawy sugerujące możliwość zarażenia się niebezpiecznym wirusem proszone są o kontakt z Powiatową Stacją Sanitarno-Epidemiologiczną – tel. 698 926 976, lub z NFZ, tel. 800 190 590 (całodobowa infolinia).

Całodobowa infolinia dla obywateli w sprawach kwarantanny i zdrowia: +48 222 500 115.