Już 10 przypadków koronawirusa w Andrychowie

7 lipca 2020 20:33:26

Kolejne przypadki koronawirusa potwierdzono na terenie gminy Andrychów. W sumie od początku pandemii stwierdzono 10 przypadków wystąpienia kornawirusa w tej gminie. to najwięcej ze wszystkich gmin naszego powiatu.

Już 10 przypadków koronawirusa w Andrychowie

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Wadowicach poinformował o kolejnych dwóch potwierdzonych przypadkach zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2. Oba zakażenia zostały potwierdzone u mieszkańców gminy Andrychów - 5 lipca jeden ora dzisiaj, 7 lipca drugi. W sumie na terenie gminy Andrychów odnotowano do tej pory 10 przypadków zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2, najwięcej ze wszystkich gmin powiatu wadowickiego, na obszarze którego w sumie odnotowani 39 potwierdzonych przypadków koronawirusa. Natomiast 165 osób z terenu naszego powiatu znajduje się na kwarantannie.

Liczba osób na kwarantannie oraz zakażonych SARS-CoV-2 w poszczególnych gminach rozkłada się następująco:

Gm. Andrychów – 53 w kwarantannie. 10 osób zakażonych w tym 2 ozdrowieńców-1 wykazany przez inne województwo, 4 osoby zakażone hospitalizowane, 2 osoby w izolatorium, 2 osoby w izolacji domowej.

Gm. Brzeźnica – 1 w kwarantannie. 6 osób zakażonych, w tym 5 ozdrowieńców, 1 osoba niestety zmarła.

Gm. Kalwaria Zebrzydowska – 10 w kwarantannie. 5 osób zakażonych w tym 4 ozdrowieńców, 1 osoba niestety zmarła.

Gm. Lanckorona – 11 w kwarantannie. 7 osób zakażonych w tym 5 ozdrowieńców, 2 osoby w izolacji domowej.

Gm. Mucharz – 8 w kwarantannie. 4 osoby zakażone w tym 1 ozdrowieniec,  3 osoby  w izolacji domowej.

Gm. Spytkowice – 11 w kwarantannie. 1 osoba zakażona w izolacji domowej wykazywana przez inny powiat.

Gm. Stryszów – 0

Gm. Tomice – 49 w kwarantannie. 1 osoba zakażona - ozdrowieniec wykazany przez inny powiat.

Gm. Wadowice – 6 w kwarantannie. 1 osoba zakażona – ozdrowieniec.

Gm. Wieprz – 16 w kwarantannie. 4 osoby zakażone w tym 3 ozdrowieńców, 1 osoba w izolacji domowej.