Kolejne zakażenie w Andrychowie

4 lipca 2020 15:57:45

Do dziewięciu osób wzrosła liczba osób zakażonych w ciągu pandemii koronawirusem. w powiecie od początku pandemii potwierdzono 37 zakażeń SARS-CoV-2.

Kolejne zakażenie w Andrychowie

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Wadowicach informuje, że do dnia 3 lipca 2020 roku, godz. 13.00 na terenie powiatu wadowickiego odnotowano 159 osób objętych kwarantanną oraz 37 osób zakażonych koronawirusem, z których dwie osoby zmarły, a 21 osób ozdrowiało.

W poszczególnych gminach sytuacja epidemiologiczna  przedstawia się następująco:

Gm. Andrychów – 41 (9 osób zakażonych w tym 1 ozdrowieniec wykazany przez inne województwo, 3 osoby zakażone hospitalizowane, 2 osoby w izolatorium, 2 osoby w izolacji domowej, 1 osoba zakażona w trakcie konsultacji)

Gm. Brzeźnica – 1 (6 osób zakażonych, w tym 5 ozdrowieńców, 1 osoba zmarła)

Gm. Kalwaria Zebrzydowska – 4 (5 osób zakażonych w tym 4 ozdrowieńców, 1 osoba zmarła)

Gm. Lanckorona – 8 (7 osób zakażonych w tym 5 ozdrowieńców, 2 osoby w izolacji domowej)

Gm. Mucharz – 12 (4 osoby zakażone w tym 1 ozdrowieniec,  3 osoby  w izolacji domowej)

Gm. Spytkowice – 10 (1 osoba zakażona w izolacji domowej wykazywana przez inny powiat)

Gm. Stryszów – 0

Gm. Tomice – 42 (1 osoba zakażona - ozdrowieniec wykazany przez inny powiat)

Gm. Wadowice – 10 (1 osoba zakażona - ozdrowieniec)

Gm. Wieprz – 31 (4 osoby zakażone w tym 3 ozdrowieńców, 1 osoba w izolacji domowej)

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Wadowicach zwraca się z prośbą o zachowanie spokoju, odpowiedzialność i przestrzeganie wszystkich higienicznych zaleceń Głównego Inspektora Sanitarnego i Ministra Zdrowia.