Pakiet Medyczny dla szpitala w Wadowicach

29 maja 2020 13:45:48

Szpital Powiatowy w Wadowicach został beneficjentem Projektu pn. „Małopolska Tarcza Antykryzysowa – Pakiet Medyczny”.

Pakiet Medyczny dla szpitala w Wadowicach

W dniu 28 maja br. do Szpitala Powiatowego im. Jana Pawła II w Wadowicach został dostarczony pierwszy transport sprzętu zakupionego w ramach Projektu „Małopolska Tarcza Antykryzysowa – Pakiet Medyczny”.

Szpital otrzymał wirówkę laboratoryjną i  komorę laminarną, które będą stanowiły wyposażenie Centralnego Laboratorium. Dzięki funduszom europejskim Centralne Laboratorium w Wadowicach zostało zaopatrzone w nowoczesny sprzęt umożliwiający ochronę personelu przed czynnikami patogennymi.

W pracowni analityki ogólnej znajduje się nowoczesna komora laminarna. Umożliwia ona przygotowanie i analizę próbek biologicznych z zachowaniem najwyższych standardów bezpieczeństwa. Pracownia została także zaopatrzona w nowoczesną wirówkę posiadającą szczelnie zamykane gilzy chroniące personel przed szkodliwym działaniem powstałego w trakcie wirowania materiału areozolu.

- Należy podkreślić, że w ramach Projektu zostanie zakupiony sprzęt oraz środki ochrony indywidualnej za kwotę 765 865,52 zł. Dodatkowo otrzymamy ambulans z pełnym wyposażeniem i sprzętem do dezynfekcji powierzchni  o wartości 619 299,85 zł. To duże wsparcie dla Zespołu  Zakładów Opieki Zdrowotnej w tym trudnym dla wszystkich czasie epidemii - informuje Barbara  Bulanowska, dyrektor Zespołu Zakładów Opieki Zdrowotnej  w Wadowicach.

Powyższy projekt jest współfinansowany z Unii Europejskiej ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014-2020. Celem projektu jest wzmocnienie sektora ochrony zdrowia w zaistniałej sytuacji epidemiologicznej.