Dofinansowanie do kolejnej karetki

1 sierpnia 2019 14:21:15

  Nowoczesne karetki to podstawa bezpieczeństwa. Już wkrótce taka karetka będzie służyć mieszkańcom powiatu wadowickiego i turystom przebywającym w okolicy. Umowę, na mocy której będzie możliwy jej zakup, podpisali dzisiaj wojewoda małopolski Piotr Ćwik i starosta wadowicki Eugeniusz Kurdas. Uroczystość miała miejsce w Małopolskim Urzędzie Wojewódzkim w Krakowie.

  

Dofinansowanie do kolejnej karetki

- Rozwój i postęp techniki, także tej mającej zastosowanie w szeroko rozumianej medycynie, jest niezwykle szybki. Dzisiejsze możliwości, jakie oferuje nam nowoczesny sprzęt służący ochronie i ratowaniu zdrowia i życia ludzkiego, to realne wsparcie dla pracy zespołów ratownictwa medycznego. To podstawowa kwestia, jaką jest sprawny dojazd na miejsce zdarzenia, a zarazem komfortowy i bezpieczny transport pacjentów. Dlatego wymiana taboru samochodowego służącego w pogotowiu ratunkowym jest konieczna. Gratuluję panu Staroście, a wszystkim załogom, którzy będą pełnić służbę w nowej karetce, życzę, aby każda z prowadzonych akcji zakończyła się szczęśliwie – mówił wojewoda małopolski Piotr Ćwik.

  Na mocy podpisanej dzisiaj umowy Wojewoda Małopolski przekaże Staroście Wadowickiemu dofinansowanie na zakup ambulansu na kwotę 100 000 złotych. Jest to jeden z kilku dofinansowanych przez Wojewodę Małopolskiego zakupów ambulansów.

  W powiecie wadowickim aktualnie działa  5 zespołów ratownictwa medycznego (ZRM). W powiecie działa także 1 Szpitalny Oddział Ratunkowy w ZZOZ w Wadowicach.

  FOTO: Małopolski Urząd Wojewódzki w Krakowie

Udostępnij na FacebookUdostępnij na Google+Udostępnij na Twitter

Dodaj komentarz

Pamiętaj! W internecie nie jesteś anonimowy.


Odśwież obrazek.

Przepisz tekst z obrazka

Komentarze

Redakcja serwisu Powiatlive.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczone pod artykułami i nie utożsamia się z ich treścią. 

    Ostanio dodane