Nowy ambulans transportowy

30 maja 2019 23:38:51

  Nowa karetka transportowa trafiła do Szpitalnego Oddziału Ratunkowego przy ZZOZ w Wadowicach.

  

Nowy ambulans transportowy

  W wadowickim szpitalu oddano do użytku nową karetkę transportową dla pacjentów niepełnosprawnych. Karetkę ufundowała w głównej części gmina Wadowice. Dołożył się też samorząd powiatowy oraz szpital.

  W szpitalu powiatowym w Wadowicach odbyło się oficjalne przekazanie do użytku nowego ambulansu, przeznaczonego do transportu pacjentów w stanie zagrożenia życia oraz osób niepełnosprawnych.

  Symbolicznego przecięcia wstęgi dokonali starosta wadowicki Eugeniusz Kurdas, burmistrz Wadowic Bartosz Kaliński oraz dyrektor ZZOZ w Wadowicach Beata Szafraniec. Wcześniej karetkę poświęcił szpitalny kapelan ojciec Jan. Kierowcy karetki otrzymali kluczyki do nowego ambulansu z rąk burmistrza Wadowic Bartosza Kalińskiego.

  Zakup nowego ambulansu był możliwy dzięki dofinansowaniu przez gminę Wadowice w kwocie 250 tys. zł, powiatu wadowickiego w kwocie blisko 100 tys. zł oraz wadowickiego szpitala - ponad 20 tys. zł. Całkowity koszt zakupu wyniósł  blisko 370 tys. zł. Karetka trafiła na wyposażenie Szpitalnego Oddziału Ratunkowego .Udostępnij na FacebookUdostępnij na Google+Udostępnij na Twitter

Dodaj komentarz

Pamiętaj! W internecie nie jesteś anonimowy.


Odśwież obrazek.

Przepisz tekst z obrazka

Komentarze

Redakcja serwisu Powiatlive.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczone pod artykułami i nie utożsamia się z ich treścią. 

    Ostanio dodane